GeriEkonomi Kosova’nın Avrupa yolunu Hisarcıklıoğlu hazırlıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kosova’nın Avrupa yolunu Hisarcıklıoğlu hazırlıyor

Kosova’nın Avrupa yolunu Hisarcıklıoğlu hazırlıyor
refid:30230050-spot ilişkili resim dosyası

Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES) Başkan Yardımcısı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Priştine’de Kosova Ticaret Odası’nı ziyaret etti.

Kosova Ticaret Odası Başkanı Safet Gerxhaliu ile görüşen Hisarcıklıoğlu, Kosova Ticaret Odası’nın Eurochambers üyeliği için 2008 yılında ilk başvurusunu yaptığını söyledi.

24 Eylül'de bu başvuruyu EUROCHAMBRES Başkanlık Divanı'nda ele aldıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, "Bugün buraya genel kurula sunulmak üzere bir rapor hazırlamak için geldim. Bu raporu hazırladıktan sonra 16 Ekim'de EUROCHAMBRES genel kurulunda oya sunacağız. İnşallah bu orada da oylandıktan sonra Kosova Ticaret Odası, EUROCHAMBRES üyesi bir kurum haline gelecek" şeklinde konuştu.

Kosova Ticaret Odası Başkanı Gerxhaliu ise EUROCHAMBRES’ın 15-16 Ekim'de Lüksemburg’da yapacağı toplantıda Avrupalı ticaret odalarının arasına gireceklerini umduğunu ifade ederek, “Bu başarıda en büyük pay benim değil Rifat Bey'in... Çünkü Kosova'yı üyelik sürecinde sürekli destekledi" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle