'Köşk'te yolsuzluk' sanıklarına ek süre

Hürriyet Haber
18.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

Eski Cumhurbaşkanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Gülizar Temel Baysal'ın da aralarında bulunduğu 4 sanığın, ''haksız mal varlığı edindikleri'' iddiasıyla 5'er yıla kadar ağır hapis istemiyle yargılandıkları davada, sanıklara bilirkişi raporuna karşı yazılı beyanda bulunabilmeleri için ek süre verildi.

Ankara 7. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki görülen davanın bugünkü duruşmasına, Gülizar Temel Baysal, Fevzi Yıldırım, Cemal Akay, Erhan Dağdelen ve avukatları ile müdahil Hazine avukatı katıldı.

Hazine avukatının, bilirkişi raporuna karşı beyanlarını içeren dilekçe sunduğu duruşmada, sanıklar ve avukatları da rapora karşı beyanda bulunmak için süre talebinde bulundu.

Yargıç İbrahim Kozan, sanıklar ve avukatlarına bilirkişi raporuna karşı yazılı beyanda bulunmaları için süre verilmesine ve dosyadaki diğer eksikliklerin tamamlanmasına karar vererek, duruşmayı erteledi.

İddianamede, Gülizar Temel Baysal, eski Muhasebe Müdürü Cemal Akay, eski Mali İşler Müdürü Fevzi Yıldırım ve memur Erhan Dağdelen hakkında, 2628 sayılı Mal Bildirimde Bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Kanunu'nun ''haksız mal edinme, mal kaçırma veya gizleme'' başlığını taşıyan 13/1. maddesine göre 3'er yıldan 5'er yılakadar hapis, aynı yasanın 14. maddesine göre sanıkların ''haksız elde ettikleri malların geri alımına'' ve 15. maddesine göre de aldıkları ceza oranında kamu hizmetlerinden yasaklanmalarına karar verilmesi talep ediliyor.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı