GeriEkonomi Korkmaz'ın hedefi 100 milyon lira
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Korkmaz'ın hedefi 100 milyon lira

Korkmaz'ın hedefi 100 milyon lira
refid:16733427 ilişkili resim dosyası

1972 yılından bu yana paslanmaz çelik mutfak eşyaları ve elektrikli ev aletleri alanında üretim yapan Korkmaz, geçen sene satışlarını yüzde 24 artırdı. Türkiye’de kendi markasıyla üretim yapan firmalar arasında 1.5 milyon tencere üretim adediyle sektör lideri olan Korkmaz, 2011 yılını 100 milyon TL ciro ile tamamlamayı hedefliyor.

2010 yılında  ürün portföylerini sofra aksesuarları ile genişlettiklerini belirten Korkmaz Mutfak Eşyaları Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Korkmaz, 2010 yılının kendileri için oldukça verimli geçtiğini söyledi. Elektrikli ev aletleri alanında talebi karşılamak üzere kapasite artırımı planladıklarını belirten Korkmaz, 23 bin metrekare kapalı alana sahip yeni üretim tesisilerini 25 milyon dolarlık bir yatırımla Gebze’de inşa edeceklerini sözlerine ekledi.

56 ÜLKEYE İHRACAT

Tasarımdaki güçlerinin piyasada kendileri için ayırt edici bir özellik olduğunu belirten Korkmaz, , “Ürünlerimizin kalitesi kadar tasarımına da büyük önem veriyoruz. Bu alanda yaptığımız çalışmaların ve yatırımların karşılığını gerek satış gerekse de saygın yarışmalarda kazandığımız ödüllerle almaya başladık. Ödüllü ürünlerimizle yurtdışı pazarlarda da büyük talep görüyoruz. Şu anda 56 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Bu ülkelere önümüzdeki yıl yenilerini eklemeyi planlıyoruz.” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle