Körfezbank Maçka Palas'ta

Hürriyet Haber
18.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

Doğuş Grubu'na ait bankalardan Körfezbank da, genel merkezini İstanbul Maçka'daki tarihi Maçka Palas'a taşındı. Körfezbank Genel Müdürü Hüsnü Akhan, bankanın 1998 yılı sonu faaliyetlerini yeni merkezlerinde kamuoyuna açıkladı.

Bankanın merkezinin Maçka Palas'a taşınması nedeniyle yapılan kısa tanıtım toplantısındaki konuşmasında Genel Müdür Akhan, ‘‘Bazı mekanlar vardır ki, şehirlerin yaşamında özel bir yere sahiptir. İşte yakın tarihimizin sessiz tanığı Maçka Palas'ta böyle bir mekandır’’ dedi.

Akhan, bankanın yıllık faaliyetleri ile ilgili olarak da ayrıntılı bilgi verdi. Orta ölçekli bir banka olma yolunda ilerleyen Körfezbank'ın bu yıl sonu itibariyle dolar bazında yüzde 46kar artışını hedeflediğini belirten Akhan sözlerini şöyle tamamladı:

‘‘1999 sonu itibariyle, 160 milyon dolar kár hedefliyoruz. Kurumusal bankacılık yaparak büyüyecek olan Körfezbank,i yine bu amaçla, 1988 yılında kuruldu. Bundan sonrada bireysel bankacılık yapılmayacak. 1999 yılı dış borçlanma programında, vadesi dolacak olan 115 milyon dolar sendikasyon kredisinin 175 milyon dolar olarak tekrar alınması ve uzun vadeli olarak IFC'den 50 milyon dolarlık proje bazında kredi çalışması da yapılıyor.’’Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı