Kordsa Global'e yeni CEO

Hürriyet Haber
25.06.2013 - 10:44 | Son Güncelleme:

Kordsa Global’in CEO’luğuna Cenk Alper getirildi.

Kordsa Global’e 2007 yılında Teknoloji Direktörü olarak katılan Alper, sırasıyla Teknoloji ve Pazar Geliştirme Başkan Yardımcılığı ve Operasyonlar Başkan Yardımcılığı görevlerinden sonra CEO olarak görevlendirildi.

Şirketin Global Ar-Ge merkezinin kurulması ve sektöre yönelik yeni ürünler geliştirilmesi gibi önemli rollerde yer alan Alper, Kordsa Global’in 9 ülkede, 10 fabrikada faaliyet gösteren tüm tesislerinden sorumlu olacak.

Kendisini bu göreve uygun gören Yönetim Kurulu’na teşekkür ettiğini belirten Alper, “Böyle önemli bir göreve Kordsa Global’in 40. yılını kutladığı 2013 yılında gelmekten de ayrıca memnuniyet duyuyorum”dedi. Alper, Kordsa Global’in önümüzdeki dönemde lastik sektörüne yönelik global ayakizinin etkinliğini artıracaklarını ve lastik dışı alternatif sektör ve pazarlara dönük çalışmalarına da hız vereceklerini ifade etti.

CENK ALPER KİMDİR?

Cenk Alper, 1991 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisans derecesini 1994 yılında aynı bölümden alan Alper, 2002 yılında Sabancı Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı.

Sabancı Topluluğu’na, 1996 yılında katılan Alper, topluluk içerisinde birçok yurtiçi ve yurtdışı pozsiyonlarda bulunduktan sonra 2007 yılında Kordsa Global'e katıldı. 

 

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı