GeriEkonomi Konya’daki 35 holdingden 12’sinde ‘tehlike’ var
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Konya’daki 35 holdingden 12’sinde ‘tehlike’ var

Konya Emniyet Müdürlüğü’nün koordinesinde Endüstri Holding’le ilgili yürütülen ‘Çiftlik Operasyonu’ holding, banka kayıtlarıyla yeni boyutlar kazandı. Konya’da yurtdışı bağlantılı 35 holding bulunduğunu, bunlardan 12’sinin durumunun ‘tehlikeli’ olduğunu kaydeden yetkililer, bunların yakın takip altına alındığını kaydettiler.

İHBAR VE TEŞEKKÜR:

Konya Emniyet Müdürü Salih Tuzcu’ya, değişik holdinglerin ortaklarından gelen elektronik posta ve faks mesajlarında hem bilgi verildiği, hem de yapılan operasyon için teşekkür edildiği bildirildi.

3 KAMYON BELGE:

Bu kapsamda yürütülen çalışmalar sonucu Mobelle şirketine bağlı kullanılmayan bir binanın deposunda ‘kayıp’ denilen tam iki kamyon dolusu belgelere ulaşıldı. Akmeraş şirketinde de bir kamyon dolusu belgeye el konuldu. Muhasebecinin bir yakının evinde sakladığı bilgisayarın da ele geçirilmesiyle, ilgili birimlerin işi kolaylaştı. Belgeler üzerinde incelemeler yapıldıkça vurgunun boyutları da büyümeye başladı.

80 MİLYON MARK:

Bir yetkili, ‘ilk belirlemelere göre 80 milyon markın holdingte bazı kişilerin hesabına geçirildiğini’ belirtti. Yapılan incelemede, holdinge bağlı kurulan dış ticaret şirketi üzerinden de aynı gün paranın hem serbest bölgeye gönderilmiş, hem de Mustafa Erdoğan’ın talimatıyla bu paranın çekilip kasası konumundaki Mehmet Ali Karakaya’nın hesabına geçirildiği saptandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle