Konuta Beylikdüzü’nden girdi, Topkapı’daki Man arsasına otel rezidans, ofis yapacak

Hürriyet Haber
08.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

Kale Kilit Grubu, 20 milyon liralık yatırımla Beylikdüzü Gürpınar’da yapımını tamamladığı Kale Özgür Evler projesiyle konut sektörüne adım attı.

136 konutluk projeyi maket üzerinden değil tamamlanmış, yerleşime hazır olarak satışa çıkardıklarını belirten Kale Kilit ve Kale Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Sema Gürün, “Önümüzdeki dönemde çok daha büyük projelere imza atacağız. Sırada Topkapı’daki araziye yapılacak 100 milyon dolarlık konut, alışveriş merkezi ve otel projemiz var” dedi. İstanbul’da büyüklükleri 10 dönüm ile 150 dönüm arasından değişen 5 arsaları bulunduğunu belirten Gürün, “Topkapı, Çobançeşme, Avcılar, Beylikdüzü ve Güzelce’deki bu arsaların toplam büyüklüğü 400 dönüm civarında. Topkapı’daki arazimiz de MAN fabrikası ve yanındaki arazilerden olaşan 35 dönümlük bir alan. Topkapı İstanbul’un yeni gözde yerleşim bölgelerinden birisi olacak. O bölgedeki arazimizi değerlendirmek istiyoruz. Bölgeye konut, alışveriş merkezi ofis ve bir otelden oluşan karma bir proje yapacağız. İnşaat 2010’dan sonra başlayacak” dedi.
Kale ‘GYO’ kurulacak
Gürün, diğer araziler için de araştırma, değerleme ve ekspertiz çalışmalarının yapıldığını ve önce hangisinde proje yapılacağına gelen raporlar doğrultusunda karar verileceğini belirtti. Tüm projeler için Kale Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı adında bir şirket kurmayı planladıklarını da dile getiren Gürün, “2012 yılında Kale Kilit’in Güngören’de yer alan ve yaklaşık 10 dönüm büyüklüğe sahip fabrikasını da Çerkezköy’e taşımayı planlıyoruz” diye devam etti.
40 milyon TL satış geliri
33 bin metrekare brüt inşaat alanı üzerine 2 blok 136 daireden oluşan Kale Özgür Evler projesinde 40 milyon TL satış geliri hedeflediklerini kaydeden Kale Yapı Emlak Portföy Yöneticisi Oğuz Avkan da şunları söyledi: “Beş farklı daire tipinin yer aldığı projede daire büyüklükleri 124 metrekare ile 300 metrekare arasında değişiyor. Ortalama metrekare fiyatları 1300 TL olan projede fiyatlar 167 bin TL’den başlayıp 510 bin TL’ye çıkıyor.”

En uygun konut kredisi fırsatları

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı