GeriEkonomi Koizumi Marmaray’ı inceledi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Koizumi Marmaray’ı inceledi

Koizumi Marmaray’ı inceledi

Japonya Başbakanı Juniçiro Koizumi, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile birlikte Marmaray Projesi platformunda incelemelerde bulundu. Koizumi, Çırağan Palace Hotel Kempinski’nin kıyısından, Asya’yı Avrupa’ya deniz altından bağlayacak olan Marmaray Projesi’nin platformuna gitmek üzere Turyol’a ait gezi teknesine bindi.

Koizumi ile Yıldırım, teknede çay içerek, Marmaray Projesi hakkında sohbet etti. Daha sonra Koizumi ile Yıldırım, teknenin kaptan köşküne çıktı. Burada dümene geçen ve basın mensuplarına poz veren Koizumi ve Yıldırım, bir süre Boğaz’ı seyretti. Ardından teknedeki heyet, Marmaray Projesi’nde deniz iyileştirmesi yapılan Kız Kulesi yakınındaki platforma çıktı. Japonya Başbakanı ve beraberindekiler, platforma çıkmadan önce baret ve can yeleği giydi.

Platformda Japon çalışanlar tarafından karşılanan Koizumi ve Yıldırım, çalışanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Platformun kumanda odasına geçen Koizumi ve Yıldırım, burada yetkililerden projeyle ilgili bilgi aldı, ardından tekneye geçtiler. Japonya ile gemi inşası alanında da işbirliği yapmak istediklerini kaydeden Yıldırım, "Sayın Başbakan, Japon gemi inşacılarını teşvik ederse tersane veririz" dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle