Kod: 5 listesi Meclis gündeminde

A.A.
21.04.2009 - 13:25 | Son Güncelleme:

CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek, “Kod: 5” listesi hazırlanırken hangi kriterlerin dikkate alındığını öğrenmek istedi.

CHP'li Özyürek, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın yazılı olarak yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, hakkında vergi incelemesi ve KDV iade raporu düzenlenmeden bazı mükelleflerin 'sakıncalı' durumuna düşürüldüğünü belirterek, bunun ticari ve ekonomik hayatı olumsuz etkileyip etkilemeyeceğini sordu.

Vergi mahkemeleri ve Danıştay tarafından “Kod: 5” listesine alınan mükelleflerin lehine karar verilmesine rağmen mükelleflerin mağdur edilmeye devam edilmesinin hukuka aykırı olduğunu ifade eden Özyürek, “Dürüst mükelleflerin cezalandırılması vergi iadesine ve vergi düzenine duyulması gereken güveni zedelemez mi?” dedi.

Özyürek, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a yöneltiği soru önergesinde ise Avcılar-Söğütlüçeşme arasında çalıştırılmak üzere satın alınan 35 adet otobüsün neden seferden kaldırıldığını ve bu otobüslerin satın alınmasına aracılık eden firmanın unvanını sordu.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı