GeriEkonomi Koçtaş’ta ürün 40 bin çeşide çıktı Koç, ‘zengin dünya’ benzetmesi yaptı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Koçtaş’ta ürün 40 bin çeşide çıktı Koç, ‘zengin dünya’ benzetmesi yaptı

Koçtaş’ta ürün 40 bin çeşide çıktı Koç, ‘zengin dünya’ benzetmesi yaptı
refid:17858890 ilişkili resim dosyası

Ev geliştirme perakendeciliğinde yüzde 45 pazar payına sahip Koçtaş, 15’nci yaşını ilk mağazanın açıldığı İzmir Bornova’da kutladı.

Koçtaş’ın 15 yılda 19 ilde 31 mağaza açarak önemli bir başarı öyküsüne imza attığını belirten Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, “Bornova mağazamız ilk olarak hizmete açıldığında 7 bin 500 kalem ürün vardı. Bugün nerdeyse her mağazamızda 40 bin çeşit ürün ile hizmet veriyoruz. Evini, banyosunu bahçesini yenilemek isteyenler Koçtaş’a geldiklerine çok zengin bir dünya ile karşılaşıyor” dedi.
2 bin 700 çalışan
Koçtaş’ın yüzde 45 payla pazar lideri olduğunu anlatan Mustafa Koç, şöyle konuştu: “Koçtaş’ın satışları tüketici için ne kadar önemli bir adres haline geldiğini gösteriyor. Yeni açılan mağazalarla birlikte çalışan sayımız 150’den 2 bin 700’e çıktı. İlk hizmete başladığımız 3 bin metrekare alanda hizmet verirken, şu anda 165 bin metrekare alanda faaliyet gösteriyoruz.”
Bugün Koçtaş’ta yönetici olan arkadaşlarından bazılarının Bornova’daki çekirdek kadrodan yetiştiğine de dikkat çeken Koç, “Koçtaş kendi yöneticisini yetiştirme kabiliyetine sahip. Bu nedenle çalışan için de çekim merkezi” dedi.

Ayhan Sicimoğlu’nun sahne aldığı kutlamalarda Mustafa Koç, Koçtaş’ın reklam şarkısına perküsyonuyla eşlik etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle