GeriEkonomi Koç'ta sürpriz iç transfer
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Koç'ta sürpriz iç transfer

KOÇ Topluluğu'nda dün gerçekleşen sürpriz iç transferle 10 yıldır Migros'u başarıyla yöneten Bülend Özaydınlı, Tofaş Grup Başkanlığı'na atandı. Tofaş'ın şimdiki başkanı Gökçe Bayındır, görevini ‘‘Eş Başkan’’ olarak sürdürecek. Migros'a ise Oktay Irsıdar atandı.

KOÇ Topluluğu'nda dün sürpriz bir iç transfer yaşandı. On yıldır Migros Türk Genel Müdürlüğü'nü yürüten ve Migros'u Bülend Özaydınlı, Tofaş Grup Başkanlığı'na atandı. Halen Tofaş Grubu Başkanı olan Gökçe Bayındır ise Haziran ayı sonuna kadar bu görevini ‘‘Eş Başkan’’ olarak sürdürecek. Böylece, Mart-Haziran geçiş döneminde iki Başkan görev yapmış olacak. Gökçe Bayındır daha sonra Koç Holding Danışmanlık kadrosuna geçecek.

Koç Holding dün yapılan Yönetim Kurulu dünkü toplantısında Bülend Özaydınlı'dan boşalan Migros Türk Genel Müdürlüğü'ne ise Genel Müdür Yardımcısı Oktay Irsıdar getirildi.

Bülend Özaydınlı'nın Migros Yönetim Kurulu Üyeliği'nin de devam edeceği belirtildi. Atamaların, 1 Mart tarihinden geçerli olacağı açıklandı.

OTOMOTİVE YABANCI DEĞİL

Otomotiv sektörüne çok yabancı olmadığını söyleyen Bülend Özaydınlı, Koç Holding'de çalışmaya başlamadan önce Renault'da görev yaptığını açıkladı. Profesyonel yöneticilerin ihtiyaç duyulan her yerde görev yapabileceğini belirten Özaydınlı, ‘‘Tofaş'la Migros arasında işin niteliği açısından bir fark yok. Önemli olan genel yönetim kararları’’ dedi.

Koç Topluluğu Dayanıklı Tüketim Grubu'na 5 BaşkanYardımcısı atandı. Koç Holding'den, Beko Elektronik Genel Müdürü Aydın Çubukçu, bu görevine ilave olarak grubun elektronik mamüllerden sorumlu Başkan Yardımcılığı'nı da üstlendi. Mehmet Ali Berkman, Arçelik Genel Müdürlüğü ile beyaz eşya üretim,satın alma, finansman ve mali işlerden sorumlu Başkan Yardımcılığı'nı beraber yürütecek.

Beko Ticaret'in eski Genel Müdürü Aka Gündüz Özdemir, Dayanıklı Tüketim Grubu'nun Türkiye pazarlama ve satıştan sorumlu Başkan Yardımcısı oldu. Türk Elektrik Endüstrisi'nin eski Genel Müdürü Ender Çakıroğlu, Grubun teknolojiden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Beko France'ın Genel Müdürü Nedim Esgin de, Dayanıklı Tüketim Grubu'nda bu görevine ilave olarak uluslararası pazarlama ve satıştan sorumlu Başkan Yardımcılığı yapacak.

DİĞER ATAMALAR

Bu arada, Oktay Irsıdar'dan boşalan Migros Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Ramenka (Rusya) Genel Müdürü Aziz Bulgu getirildi. Aziz Bulgu'dan boşalan Ramenka Genel Müdürlük görevine ise aynı şirketin Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Sağlam atandı.

BÜLEND ÖZAYDINLI

1949 yılında Eskişehir'de doğan Bülend Özaydınlı, İzmir Maarif Koleji'nden mezun oldu. Beyrut Amerikan Üniversitesi'ni bitiren Özaydınlı, 1972-87 yılları arasında Oyak'ta, 1987-1990 yıllarında Maret’te Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 1990 yılından bu yana da Migros Türk Genel Müdürlüğü görevini yürüten Özaydınlı ayrıca, Migros, Maret ve SEK'de Yönetim Kurulu üyeliği ile Ramstore Bakü ve Ram Enka Moskova'nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yapıyor. Özaydınlı, Genel Müdürlüğü döneminde Migros'un yurtdışına açılması dahil, birçok önemli projeye imza attı.

OKTAY IRSIDAR

Bülend Özaydınlı'nın Tofaş Grubu Başkanlığı'na atanmasıyla boşalan Migros Türk T.A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine de şirketin Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oktay Irsıdar getirildi. Sektörün duayenleri arasında yer alan Irsıdar, 1964 yılından bu yana Migros Türk T.A.Ş'de çeşitli kademelerde görev yaptı. Irsıdar'ın bu görev getirilmesinin Migros bünyesinde olumlu bir hava yarattığı, geçen yıl haftada iki mağaza açarak büyüyen Migros'un bu yıl da haftada üç Migros'la büyümesini sürdüreceği öğrenildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle