GeriEkonomi Koçer: Gaziantep’te marka tescili 12 bin 500’e çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Koçer: Gaziantep’te marka tescili 12 bin 500’e çıktı

Koçer: Gaziantep’te marka tescili 12 bin 500’e çıktı
refid:16940559 ilişkili resim dosyası

Şehirlerin ekonominin itici gücü olmakla birlikte refahın dağılımında büyük fırsatlar sergilediğini söyleyen Simens A.Ş. CEO’su Hüseyin Gelis, “Şehirlerde yaşayan nüfus, kırsal kesimin üzerine çıktı. Türkiye’de ise nüfusün yaklaşık yüzde 70’i şehirlerde yaşıyor” dedi.

Capital ve Ekonomist dergileri tarafından, Siemens sponsorluğunda Gaziantep’te düzenlenen “Sürdürülebilir Marka Şehirler Geleceğe Hazırlanıyor” adlı toplantıda son gelişmeleri değerlendiren Gelis, şöyle konuştu:
Kendimize soralım
“Tarih boyunca şehirler sahip oldukları ekonomik güç ile ülke ekonomilerinde büyük role sahip oldular. Şehirler, ekonominin itici gücü olmakla birlikte refahın dağılımı konusunda büyük fırsatlar sergiliyor. Ne var ki, Dünya Bankası’nın bir araştırmasında 2035 yılında başlıca yoksulluk bölgesinin kırsal kesimler değil şehirlerin olacağını öngörüyor. Şehirler sefanın mı yoksa cefanın mı merkezi olacak diye kendimize sorabiliriz. Karar vericiler geleceğe yön verirken teknolojik, çevreci ve politik bakış açılarını beraber düşünmek durumundalar. Şehirler sürdürülebilir geleceğin anahtarıdır ve Siemens olarak biz en gelişmiş çevreci teknolojilerimiz ve çözümlerimiz ile daha yaşanabilir alanlar yaratma çabasında hizmet etmeye hazırız.”
Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Koçer, “ortak aklın” başarılarının en önemli unsuru olduğunu belirterek, “2003 yılında marka tescili 4 bin 200 civarında olan kentte 2011 yılına geldiğimizde 12 bin 500 marka tescili oldu” diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle