GeriEkonomi Kocaoğlu: Hesabını bana sorsunlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kocaoğlu: Hesabını bana sorsunlar

Kocaoğlu: Hesabını bana sorsunlar
refid:17699709 ilişkili resim dosyası

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlere mali polis tarafından düzenlenen operasyona yönelik tepkiler dün de devam etti. Sendika üyeleri ve işçiler dün belediyenin önünde toplanarak olayı protesto ederken, Belediye İş, Genel İş, Sosyal iş ve Tümbelsen temsilcileri de, ortak bir açıklamaya yaptı.

Hukuki değil, siyasi

Operasyonun zamanlamasının operasyonun ‘hukuki değil, siyasi olduğu’ kanaati oluşturduğu vurgulandı. Yapılan ortak açıklamada şöyle denildi: “Büyükşehir Belediyesi 19 Ocak’tan itibaren aralıksız Sayıştay denetçileri ve mülkiye müfettişlerinin denetimlerine tabi olmuş, herhangi bir usulsüzlüğün tespit edilmediği bir gerçektir. El konulan bilgisiyarlar ve belgeler nedeniyle hizmetler aksatılmak istenmektedir ve iş verimini düşürmektedir.”

10 bin kişi toplandı

İzmir Büyükşehir Belediyesinde örgütlü işçi ve memur sendikalarına üye yaklaşık 10 bin kişi, dün saat 11.00’den itibaren operasyonu protesto etmek için Konak’taki belediye binası önünde toplandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da, bu kalabalığa seslenirken, “Gözaltına alınan 24 arkadaşımızdan 10’u serbest bırakılmıştır. Diğer arkadaşlarımızın da bir an önce ifadesi alınarak serbest bırakılmasını arzu ediyoruz, talep ediyoruz. Bunlar pırıl pırıl insanlardır. Beni nasıl biliyorsanız ben de o arkadaşları böyle biliyorum” diye konuştu.

Hesabını ben vereceğim

“Eğer bu belediyede bir şey varsa, bir yolsuzluk varsa, bir hukuksuzluk varsa, onun hesabını ben vereceğim” diyen Kocaoğlu, daha önce genel seçimlerde İzmir’de Büyükşehir Belediyesinin kullanılmaması yönünde açıklama yaptığını hatırlattı. Kocaoğlu, “Eğer bu belediyede bir şey varsa bir yolsuzluk varsa bir hukuksuzluk varsa onun hesabını ben vereceğim. Benim arkadaşlarımı, mesai arkadaşlarımı bıraksınlar bu belediyenin hesabını bana sorsunlar” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle