GeriEkonomi Koç, yüzde 34 büyüdü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Koç, yüzde 34 büyüdü

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Koç, 2001 yılında yüzde 10 büyüme hedeflediklerini bildirdi. Koç Topluluğu üst düzey yöneticilerinin 24 Kasım'da basına kapalı olarak yaptığı toplantıda Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Koçve Başkan Vekili Temel Atay'ın dile getirdiği görüşler, Koç Topluluğu'nun aylık dergisi ‘‘Bizden Haberler’’de yayınlandı.

Hükümetçe uygulanan istikrar programının olumlu olduğunu belirten Rahmi Koç, topluluğun bu yıl başarılı sonuçlar aldığını, ciro ve kárlılıkta bütün şirketlerin planlanan hedefleri yakaladığını kaydetti.

Rahmi Koç, yıl içinde kurumlaşmada somut yeni adımlar atan Koç Topluluğu'nun yeni sektörler, yeni ekonomi ve dışa açılma yönünde başarılı sonuçlar elde ettiğini bildirdi.

2001 yılında Koç Topluluğu'nun büyüme hedefinin yüzde 10 olarak belirlendiğini duyuran Koç, kárlılığın her zaman ön planda tutulması gereğine işaret etti.

Koç Holding Başkan Vekili ve Koç Topluluğu Chief Executive Officer'ı (CEO) Temel Atay da toplantıda, yeni vizyonlarını dünyanın 200 büyük şirketi arasında yer almak olarak açıkladı. Atay, Koç Topluluğu'nun yılın ilk 10 ayında ciroda yüzde 34, kárda ise yüzde 46 büyümeyi gerçekleştirdiğini kaydetti.

Atay, bu performans sayesinde Türkiye'nin büyüme hızının 5-6 misline ulaşılırken, yüzde 10'luk büyüme hedeflerinin de çok üzerine çıktıklarını anlattı.

Koç'un 75'inci yıl mesajı:

Dürüstlük ve saygınlık

KOÇ Topluluğu, 2001 yılında 75'inci kuruluş yılını kutlamaya hazırlanıyor. Koç Holding Stratejik Planlama Grubu Başkanı Mehmet Ali Berkman, 75'inci yıl kutlamalarında ‘‘Hemen herkesin bulaştığı hoş olmayan olayların olduğu ticaret ve sanayide, bizim dürüstlüğümüz ve saygınlığımızdan öte bir şeyimiz olmadı’’ mesajının verileceğini söyledi. Koç Holding Endüstri ve Halkla İlişkiler Grup Başkanı Tuğrul Kudatgobilik, 75'inci yıl kutlamalarının Vehbi Koç'un 5'inci ölüm yılına rastgelen 25 Şubat 2001'de Koç Üniversitesi'nde başlayacağını belirtti. İkinci büyük kutlama, 31 Mayıs 2001'de Ankara'da Bilkent'te yapılacak. Üçüncü büyük kutlama ise Kasım 2001'de Koç Topluluğu Üst Düzey Yöneticiler toplantısında içe dönük olarak gerçekleştirilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle