GeriEkonomi Koç: Toplumla barışık hükümet istiyoruz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Koç: Toplumla barışık hükümet istiyoruz

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Koç, 18 Nisan'da yapılacak seçimlerden sonra hükümetin zaman kaybetmeden kurulması gerektiğine işaret etti. Koç, konuşmasında önce 1998 yılında dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri özetledi, ardından sözü 1999 beklentilerine getirdi. Koç, yeni kurulacak hükümetten beklentilerini ise şöyle aktardı:

‘‘Seçimlerden sonra hükümetin zaman kaybetmeden kurulmasını, uyum içinde, toplumla barışık çalışma göstermesini, hızlı bir ekonomik gelişme, şeffaf ve temiz yönetim, hukukun üstünlüğü, demokratik yapı ve yönetim arayışlarına çare üretmesini beklemekte ve ümidimizi muhafaza etmekteyiz. Yeni oluşacak hükümet, insan hak ve özgürlüklerini teminat altına alacak, yargının saygınlık ve bağımsızlığını koruyacak ve işlemesini kolaylaştıracak, devletin laik olma niteliğini sarsan uygulamalara taviz vermeyecek, ciddi ve şartlara uyum gösterebilen bir dış politika uygulayacak, serbest ve rekabetçi piyasa koşullarında çalışan özel sektörü oluşturacak niteliğe sahip olmalıdır.’’

İş çevrelerinin 1999 yılında önünü görebilme beklentisi içinde olduğunu söyleyen Rahmi Koç, ‘‘Özel sektör dinamik yapısı içinde yatırım üretim, pazarlama ve döviz kazandırıcı işlemlerini artırma gayretindedir. Memleketin orta vadeli, tüm kesimlerin destekleyeceği siyaset üstü ve devlet politikası olarak benimseyeceği istikrar programına küresel kriz nedeniyle her zamandan daha fazla ihtiyacı vardır’’ dedi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle