GeriEkonomi Koç’tan ilk yarıda 1.4 milyar TL kâr
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Koç’tan ilk yarıda 1.4 milyar TL kâr

Koç’tan ilk yarıda 1.4 milyar TL kâr
refid:27014222 ilişkili resim dosyası

KOÇ Holding, bu yılın ilk yarısında 32.2 milyar TL gelir elde ederken, 1.4 milyar lira ana ortaklığa ait net kâr sağladı.

Koç Holding açıklamasına göre, kurumun vergi öncesi kârı 1.6 milyar TL oldu. İlk yarı sonuçlarını değerlendiren Koç Holding CEO’su Turgay Durak, 2014’ün ilk 6 ayında yaşanan dalgalı ekonomik ortama ve jeopolitik risklere karşın, Koç Holding’in tarihindeki en büyük yatırımlarını sürdürmeye devam ve Türkiye’nin geleceğine yatırım yaparken katma değer yaratmaya devam edeceklerini söyledi. Durak, Türkiye ekonomisinde yerel seçimler sonrasında, yurtdışında artan risk iştahının da katkısıyla, ilk çeyreğe göre daha olumlu bir faaliyet ortamının görüldüğünü vurgulayarak, özellikle nisan ve mayıs aylarında tüketici ve yatırımcı güvenindeki artışla faizlerdeki düşüşe dikkati çekti.
Avrupa’da toparlanmanın yavaş da olsa devam ettiğini aktaran Durak, bu durumun Türkiye’nin ihracatına da olumlu etki yapmayı sürdürdüğünü dile getirdi. Koç Topluluğu’nun tarihinin en büyük organik yatırım döneminden geçtiğini vurgulayan Durak, 2014 yılının ilk yarısında önemli yatırımların açılışlarını gerçekleştirdiklerine dikkat çekti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle