GeriEkonomi Koç-Sabancı ‘telefon’u deneyecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Koç-Sabancı ‘telefon’u deneyecek

Telekom özelleştirmesinde birlikte hareket etme kararı alan Koç-Sabancı ortaklığı, telefon hizmetleri için deneme izni istedi.

Türk Telekom ve Milli Piyango özelleştirmesinde birlikte hareket edeceklerini açıklayan Koç ve Sabancı ortaklığı, ilk somut adımı telekomünikasyon sektöründe attı.

Türkiye'nin önde gelen iki holdinginin oluşturduğu ortaklık, Telekomünikasyon Kurumu'na başvurarak, uzak mesafe telefon hizmetleri için deneme izni istedi.

Türk Telekom'un, 31 Aralık 2003'te tüm tekel hakları kalkacak. 1 Ocak 2004'te başlayacak serbestleşme sürecinde gerek ulusal, gerekse uluslararası düzeyde sabit hat üzerinden yapılacak ses taşıma hizmetinde, büyük bir rekabetin yaşanması bekleniyor. Sektörde beklenen rekabetin ayak sesleri de duyulmaya başlandı.

Türkiye'nin önde gelen iki holdingi Koç ve Sabancı grupları, Türk Telekom ve Milli Piyango özelleştirmesi için yaptıkları işbirliği çerçevesinde telekomünikasyon sektörüne ilk adımı attılar.

Koç-Sabancı ortaklığı, Telekomünikasyon Kurumu'na başvurarak, uzak mesafe telefon hizmetleri için deneme izni istedi.

BAŞVURU İNCELENİYOR

Telekomünikasyon Kurumu yetkilileri, başvurunun henüz Kurul'da görüşülmediğini belirttiler.

Telekomünikasyon Kurumu yetkilileri, Koç-Sabancı ortaklığının başvurduğu uzak mesafe telefon hizmetlerinin, telekomünikasyon sektörünün en karlı alanlarından biri olduğunu belirttiler. Söz konusu hizmet büyük ölçüde uluslararası görüşmeleri içeriyor. Uzmanlar, Avrupa'da da serbestleşmeye koşut olarak özel sektörün bu alana önemli bir yönelimde bulunduğuna işaret ediyorlar.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle