KOBİ’lere sanal dükkân

Hürriyet Haber
01.06.2017 - 22:22 | Son Güncelleme:

TÜRKİYE, Azerbaycan ve Gürcistan ortaklığında oluşturulan ve ‘Dünya KOBİ Forumu’nun elektronik platformu olan ‘KOBİ Market’ için imzalar İstanbul’da atıldı.

 KOBİ’lerin büyümesinin önündeki ortak engel olan pazara, finansmana ve yeteneğe ulaşım sorununa çözüm olmak amacıyla geliştirilen söz konusu platform, üç ülkenin KOBİ’leri için de ticareti büyütme anlamında büyük fırsatlar sağlayacak. Bu ülkelerin KOBİ’leri ‘KOBİ Market’ üzerinde dükkanlarını açabilecek, ürünlerini sergileyebilecek, yurtiçi ve yurtdışı pazar yerlerine erişim sağlayarak anında satış yapmaya başlayacak. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci imza töreninde yaptığı konuşmada, “KOBİ’lerin özellikle uluslararası piyasada rekabet edebilme ve oradaki paydaşları ile sanal ortamda, e-ticarette buluşması önemli” diye konuştu. Bu ortamlardaki gelişmelerin, gümrüklerdeki KOBİ’lere yönelik iyileşmeleri de beraberinde getireceğini bildiren Bakan Tüfenkci, bununla ilgili çalışmalarının da devam ettiğini duyurdu. Bakan Tüfenkci “KOBİ Market” girişiminin KOBİ’lerin gelişimine önemli ivme kazandıracağını belirterek, anlaşmanın üç ülkenin ekonomisine ciddi katkı sağlayacağını söyledi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da e-ticaretin birçok engelin aşılmasında KOBİ’ler için tarihi fırsatlar sunduğunu anlattı.

KOBİ MARKET NEDİR?

KOBİ’ler yeni ekonominin getirdiği fırsatlardan faydalanabilecek, daha çok alıcıya ulaşabilecek, banka ve banka dışı finansman yöntemlerinden yararlanabilecek, yeteneklerini arttırmak için farklı araçlara erişim sağlayabilecek ve gelirlerini artırabilecekler.

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı