KOBİDER: Ülkenin gündemi ekonomi olmalı

ANKA
26.08.2009 - 10:33 | Son Güncelleme:

KOBİDER Genel Başkanı Özgenç, Hükümetin ekonomiyi ön planda tutarak demokrasiye sahip çıkmasını önemsediklerini ifade etti ve “Ekonomi elbette Türkiye’nin önemli gündem maddelerinin başında yer almalı. Ekonomik büyümeye daha çok vurgu yapılıp bununla birlikte demokrasi mücadelesi verilerek, istikrarın korunması sevindirici bir gelişmedir” dedi.

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Hükümetin ekonomiyi ön planda tutarak demokrasiye sahip çıkmasını önemsediklerini ifade etti ve “Ekonomi elbette Türkiye’nin önemli gündem maddelerinin başında yer almalı. Ekonomik büyümeye daha çok vurgu yapılıp bununla birlikte demokrasi mücadelesi verilerek, istikrarın korunması sevindirici bir gelişmedir” dedi.

Özgenç, yaptığı yazılı açıklamada, krizden çıkış işaretlerinin görülmeye başlandığı bu günlerde orta ve uzun vadede ekonomideki kalıcı bir büyümenin gündemde hak ettiği yeri alması gerektiğini söyledi. Özgenç, şunları söyledi:

“Fakat ülkemizde gündem ‘rüzgârgülü’ gibi değişmektedir. Türkiye gündeminin öncelikli maddesi olması gereken ekonominin, ilk sıraya yerleşip, yerini muhafaza edebilmesini arzuluyoruz. Ayrıca yukarıya doğru grafik çizen ekonomik iyileşmenin de önü asla kesilmemeli. KOBİDER olarak biz 2010 yılından ümitliyiz. Ekonomik krizden en kısa zamanda çıkabilmemiz konusunda, ümidimizin devam ettiğini, ülke gündeminin ilk sırasında ekonominin olması ve gerginlik ortamının olmadığı bir durumda 2009 yılının sonlarına doğru ekonominin ivme kazanacağını ve ekonomik hareketliliğin başlayacağı kanaatindeyiz.”


Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı