GeriEkonomi Klima satışları sıcaklarla patladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Klima satışları sıcaklarla patladı

Klima satışları sıcaklarla patladı
refid:21064698 ilişkili resim dosyası

Kavurucu yaz sıcakların bastırması ve Ramazan ayının başlamasıyla uzun oruç günlerini rahat geçirmek isteyenlerin sayısının artması klimalara olan talebi artırıyor.

Ramazan ayının bu yıl kavurucu yaz sıcaklarına denk gelmesi, yılda 1 milyon adet satış hacmine sahip 1.5 milyar dolarlık klima sektörüne yaradı. 16 saati aşkın oruç tutma süresini rahat ortamlarda geçirmek isteyenler, bir anda klimada talep patlamasına yol açtı.

Alarko Carrier Klima Ürün Yöneticisi Faruk Gençyiğit, sıcaklık artışıyla birlikte klima satışlarının önemli oranda arttığını ve bu gidişatın sürmesini beklediklerini söyledi.

Gençyiğit, "Klima satışlarımız yaz sezonunun gelişi ile birlikte oldukça yoğunlaştı, sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği şu günlerde ürünlerimize yoğun bir talep sözkonusu. Yılın ilk aylarında piyasaya hakim olan durgunluk, yaz ayları ile birlikte yerini oldukça iyi satış rakamlarına bıraktı. Haziran ayında satış rakamlarımız geçen yıla göre yüzde 20 arttı. Yaz ayları boyunca satışların geçen yıl olduğu gibi bu yıl da oldukça yoğun bir şekilde devam edeceğini düşünüyoruz" dedi.

Klima satışlarında 12 aya varan taksit imkanı ve uygulamaya konulan cazip kampanyalarla oda tipi klimalarda fiyatların 600 liraya kadar çekilmesi de perakende zincirlerinde stokların kısa sürede erimesine yol açtı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle