GeriEkonomi KKTC'nin istikrar programı da 'güçlendirildi'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KKTC'nin istikrar programı da 'güçlendirildi'

Devlet Bakanı Şükrü Sina Gürel, bugünkü Bakanlar Kurulu toplantısında, KKTC'ye ilişkin bir "Eylem Planı"nın kabul edildiğini söyledi. Gürel, KKTC'de halen uygulanmakta olan istikrar programına ek olarak düşünülen eylem planının 2001 yılından başlayarak 3 yıllık bir süreyi kapsayacağını belirtti.

Bugün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında ele alınan konularla ilgili bilgi veren Devlet Bakanı Şükrü Sina Gürel, KKTC ile ilgili olarak bir "Eylem Planı" kabul edildiğini bildirdi.

Gürel, KKTC'nin ekonomik ve toplumsal yapısını güçlendirmek için Türkiye'nin katkılarını içeren Eylem Planı'nın 2001 yılında başlayacağını ve 3 yıllık bir süreyi kapsayacağını belirtti.

Halen KKTC'de bir ekonomik istikrar programı uygulanmakta olduğuna da değinen Gürel, hazırlanan Eylem Planı'nın bu programı güçlendirmek üzere düşünüldüğünü söyledi. Devlet Bakanı Gürel, Türkiye'nin KKTC'ye ilişkin olarak geçmişten beri sürdürdüğü bir katkının mevcut olduğunu, Eylem Planı ile buna ek katkı yapılacağını vurguladı.

Gürel, Eylem Planı'nın parasal tutarı hakkında açıklama yapmazken bu rakamın 300-350 milyon dolar olabileceği ileri sürüldü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle