GeriEkonomi Kıyıları kiralayana istihdam koşulu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kıyıları kiralayana istihdam koşulu

Kıyılardaki hazine taşınmazlarının yatırımcılara kiralanmasında en az 150 milyon dolarlık yatırım ve 250 kişiye 10 yıl süreyle istihdam sağlama koşulu aranacak.

Maliye Bakanlığı, Hazinenin özel mülkiyetinde bulunan kıyılarla deniz, göl ve akarsularda doldurma veya kurutma yoluyla elde edilen ya da edilecek alanlarda yapılacak yatırımlara verilecek ön izin, kullanma izni, irtifak hakkı ve kiralama koşullarını düzenleyen Milli Emlak Genel Tebliği’nde değişiklik yaptı.

Resmi Gazete’de yayımlanan değişiklikle, söz konusu taşınmazların kiralanacağı yatırımların toplam proje maliyet bedelinin en az 150 milyon doları karşılığı YTL tutarında olması ve yatırımın faaliyete geçmesinden itibaren en az 250 kişiye 10 yıl süreyle istihdam sağlanmasının taahhüt edilmesi koşulu getirildi.

Kiralama işlemi ise taşınmaz için tespit edilecek tahmini bedel üzerinden, yatırımcı ile yapılacak pazarlık sonucunda kararlaştırılacak. Taşınmazlar yatırımcılara Maliye Bakanlığı’nca belirlenerek sözleşmelerine konulacak koşullarla, ön izin, kullanma izni, irtifak hakkı ve kiralama yapılabilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle