GeriEkonomi Kısa vadeli satış baskısına rağmen 11 bin 500 güçlü destek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısa vadeli satış baskısına rağmen 11 bin 500 güçlü destek

Orta vadeli trendin yükseliş özelliğini koruyor olması. kısa vadeli pozisyonlardaki kar satışlarının 11 bin 500'de etkisiz kalmasına neden oluyor.

Seans içinde dünkü yazımızda belirttiğimiz ilk direnç olan 500 günlük basit hareketli ortalama ile aşağıda 10 günlük basit hareketli ortalaması arasında hareket eden endeks 340 puanlık kayıpla 11 bin 721 puandan kapanırken, dün yukarı kırdığı 5 günlük basit hareketli ortalamasının yeniden altına indi.

Endekste 11 bin 500 seviyesine yaklaşıldıkça alıcıların güçclü olduğu görülmesine rağmen, özellikle ikinci yarıda yaşanan kaybın artan işlem hacmiyle gerçekleşmesi ve kapanışın gün içi en düşük seviyeye yakın yapılması çarşamba günü satış baskılı bir açılış yapılması ihtimalini artırıyor.

Kısa vadeli göstergeler satış yönündeki görüntülerini koruyor. Dün geri dönerek aşırı alım sınırına gelen RSI bugün içinde bulunduğu trende uygun hareketine dönerek düşmeye başladı. Son kapanış ile 42'ye gerileyerek aşırı satış bölgesine yaklaşan stochastic satış baskısının sürdüğünü ancak tepki alımları ile bir düzeltme yapılmasına yaklaşıldığını gösteriyor.

Sat sinyali veren Aroon up düşüşünü sürdürürken, Aroon down'un da sıfır çizgisine geri dönmeye başlaması satıcıların yeterli derecede güçlü olmadığını, dolayısıyla yatay düzeltme ihtimalinin hala devam ettiğini gösteriyor.

Endeksin 11 bin 623'de bulunan 10 günlük hareketli ortalaması çarşamba günü için destek noktasını olarak görülüyor. Bunun altında 11 bin 597'deki kanal desteğinin kırılması durumunda 10 bin 807'de bulunan 20 günlük hareketli ortalama ile 10 bin 594'te bulunan orta vadeli kanalın desteğine doğru satışlar artabilir.


Çarşamba günü için direnç noktaları ise 11 bin 795'teki 5 günlük hareketli ortalama, 12 bin 170'deki kısa vadeli trend çizgisi ile 12 bin 237'de kısa vadede önemli direnç olduğu anlaşılan 500 günlük hareketli ortalama çizgisi. İlk iki desteğin test edilmiş olması nedeniyle düşük işlem hacmiyle bu seviyelere doğru yaşanacak geri çekilmelerde alınacak kısa vadeli pozisyonlar, 12 bin 170 ile 12 bin 237 dirençleri arasında realize edilmeli. (tradecnet.com)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle