GeriEkonomi Kısa Kısa...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısa Kısa...

Tansaş ve Migros'da indirim

MİGROS ve Tansaş'ın, Şeker Bayramı ve yılbaşını indirim kampanyaları ile karşılayacağı açıklandı. Migros'tan yapılan açıklamada, önce Ramazan, ardından Şeker Bayramı ve yılbaşı heyecanın yaşandığı bu özel günlerde oyuncaktan elektronik eşyaya, tekstilden züccaciyeye, yılbaşı süslerinden hediye sepetlerinekadar 833 üründe indirim yapıldığı bildirildi. Ayrıca Ramazan, Şeker Bayramı ve Yılbaşı nedeniyle Kangurum ve sanal market siparişlerinde teslimat ücreti alınmayacak. Bu arada, 24 ve 31 Aralık pazar günleri Şok ve M mağazaları dahil olmak üzere tüm mağazalar açık olacak. TANSAŞ da Ramazan ayı nedeniyle düzenlenen indirim kampanyalarının, bayramda devam edeceğini duyurdu. Açıklamada, Aralık ayının 15'ine kadar yapılan kampanyalarda, iftar ve sahurla özdeşleşen ürünlere ağırlık verildiği, 16 Aralık'tan itibaren ise bayrama yönelik ürünlerde indirim yapıldığı belirtildi. Gima da, 14 Aralık 2000 ile 3 Ocak 2001 tarihleri arasında bayram ve yılbaşını Supervizyon özel fiyatları ile karşılayacak. Alışveriş noktalarının standart ‘‘Yılbaşı Sepeti’’ alışkanlığına da yeni bir boyut kazandıran Gima, bu yıl kişiye özel yılbaşı sepeti hazırlayacak.

Memur adaylarına son üç gün

KAMU kuruluşlarına alınacak 14 bin 675 yeni memuriyet için başvurular, 22 Aralık Cuma günü mesai saati bitiminde sona eriyor. Devlet Personel Başkanlığı'ndan alınan bilgiye göre, ÖSYM'nin gerçekleştirdiği memur alım sınavında 70 ve üzerinde puan alıp da şu ana kadar kamuda işbaşı yapmayan adaylara yönelik yerleştirme için Cuma akşamına kadar il ve ilçelerde oluşturulan özel bürolara başvurulması gerekiyor.

İç borç 32.5 katrilyon

TÜRKİYE'nin iç borç stoku, Kasım ayı sonu itibariyle 32 katrilyon 517.2 trilyon liraya ulaştı. Hazine Müsteşarlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, geçen yıl sonunda 84.9 trilyon lirası garantili olmak üzere toplam 23 katrilyon 8 trilyon lira düzeyinde bulunan iç borç stokundaki 11 aylık artış, yüzde 41.32 oldu. Kasım sonunda 32.5 katrilyon lira düzeyinde bulunan iç borç stokunun 30 katrilyon 763.1 trilyon lirası tahvillerden, 1 katrilyon 754.1 trilyon lirası da bonolardan oluşuyor. Hazine'nin uzun vadeli borçlanma politikasına paralel olarak, geçen yıl sonunda 19 katrilyon 683.4 trilyon lira düzeyindeki tahvil cinsinden borçlarda yüzde 56.29 artış olurken, bono cinsinden borçlarda yüzde 45.8 oranında azalma kaydedildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle