GeriEkonomi Kısa kısa...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısa kısa...

Demirbank tahtası kapalı kalacak

İSTANBUL Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Yönetim Kurulu, Demirbank hisse senetlerinin tamamının mülkiyetinin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na devredilmesi nedeniyle işlem sırasının kapalı kalmaya devam etmesine karar verdi. İMKB Yönetim Kurulu toplantısında alınan karar, Borsa Bülteni'nde yayınlandı. Bu arada, Demirbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Rasih Engin Akçakoca, Yönetim Kurulu Başkan Vekili İbrahim Yaycıoğlu ile Yönetim Kurulu Üyeleri Orhan Güven, Oğuz Aktan ve Süleyman Yılmaz Ocakçıoğlu'na 1'inci derece imza yetkisi verildiği açıklandı.

Alman Borsası halka açılıyor

LONDRA Menkul Kıymetler Borsası (LSE) İdaresi ile bu yıl birleşmeye çalışan Alman Borsa İdaresi Deutsche Boerse AG, genişlemesi için kuvvet toplamak amacıyla ilk defahisse senedi satıp sermaye toplayacak. Alman Borsa İdaresi'nden yapılan açıklamaya göre, borsanın ilk parti hisse senedi satışı gelecek yılın ilk yarısında gerçekleştirilecek. Hisse senedi satışıyla sermaye toplanacak, diğer yandan da, nakit girdisi için yeni hisse senetleri çıkarılacak.

Pamukbank'a 100 milyon dolar

PAMUKBANK, uluslararası piyasalardan ihracatın finansmanı amacıyla 100 milyon dolar ve 1 yıl vadeli sendikasyon kredisi aldı. Pamukbank'tan yapılan açıklamada 40 milyon dolar için çıkılan sendikasyonda, yoğun talep nedeniyle 100 milyon dolara çıkıldığı, alınan kredinin libor artı 0.85 olduğu belirtildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle