Kısa Kısa...

Hürriyet Haber
02.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

Domates kasımın zam rekortmeni

İSTANBUL'da geçen ayın zam rekortmeni, yüzde 40.3 ile domates oldu. Domates, yüzde 20.8'lik artışla salatalık ve yüzde 20.2'lik artışla yaş üzüm izledi. İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) hesaplarına göre, yılın ilk 11 ayı itibariyle ise fiyatları yüzde 100'ün üzerinde artan devlet tiyatrosu bileti, kola ve meyve suları ilk 3 sırayı aldı. Kasım ayının zam şampiyonları şöyle:

Domates: % 40.3

Salatalık: % 20.8

Yaş üzüm: % 20.2

Buzdolabı: % 20

Altın yumurtlayan tavuk

HATAY'ın Reyhanlı İlçesindeki Bursel tavukçuluk firması ‘‘altın yumurtlayan tavuk’’ sloganıyla, sattığı tavuklardan yüzde 10'unun içine çeyrek altın, altın maşallah veya isimlik koyarak piyasaya sunuyor. Kampanyayla firmanın satışlarında patlama oldu. Firmanın sahibi Mehmet Koçak, kampanyanın Ramazan boyunca süreceğini belirtti, ‘‘Bize küçümsenmeyecek bir maliyet getiren altınlı kampanyaya rağmen fiyatları ucuzlattık. Bütün tavuğun kilo fiyatını Ramazan'dan önce 1 milyon 250 bin liradan satıyorduk. Altınlı kampanyayla birlikte fiyatı 1 milyon 100 bin liraya düşürdük. Ancak satışlarımızda yüzde 50 oranında artış oldu’’ dedi.

Petrol Ofisi tanker satacak

TEMMUZ ayında özelleştirilen Petrol Ofisi A.Ş, mülkiyetinde bulunan 3 deniz tankerini satışa çıkardı. Basında yer alan ilana göre, 1976 yapımı 6 bin 500 DWT'luk M/T Nedim Topçuoğlu, 1981 yapımı 7 bin DWT'luk M/T Calip Serter ve 1982 yapımı yine 7 bin DWT'luk M/T Ahmed Karaosman deniz tankerleri ve bu tankerlere ait ana ve yardımcı makina yedek malzemeleri satılacak. Tankerlerin satışı, kapalı teklif usulü ile yapılacak. Teklif zarflarının açılmasından sonra, bizzat isteklilerin katılımı ile en yüksek fiyat üzerinden ihale, açık artırma veya pazarlık şekline dönüştürülebilecek. İstekliler, peşin ya da asgari yüzde 25 peşin, bakiyesi aylık eşittaksitler halinde azami 12 ay vade esasına göre, Amerikan Doları bazında seçeneklerinden biri ya da her ikisi için de teklif verebilecekler.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı