GeriEkonomi Kısa kısa...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısa kısa...

<ı>EGS Bank faiz indirdi

EGS Bank, taşıt ve konut için uyguladığı bireysel kredi faizlerini düşürdü. EGS Bank'tan yapılan açıklamaya göre, 9, 12, 18 ve 24 aya kadar olan vadelerde taşıt kredisi ile 12 aydan 36 aya kadar olan vadelerde konut kredisi faizleri yüzde 2.95'ten yüzde 2.90'a indirildi. Banka, taşıt kredisinde 3 ay vadeye uyguladığı yüzde 3.50 ile 6 ay vadeye uyguladığı yüzde 3.10'luk faiz oranlarını değiştirmedi. Konut kredisinde 3 ay vadeye uygulanan yüzde 3.75, 6 ay vadeyde uygulanan yüzde 3.35 ve 9 ay vadeye uygulanan yüzde 3.25'lik faiz oranı da aynı kaldı.

<ı>Yapı Kredi Bilişim 2000 sponsoru

BİLİŞİM 2000'e sponsor olarak katılan Yapı Kredi Bankası, fuarda Yapı Kredi Kiosk, teknolojik altyapı kredisi, dükkan projesi, POSNET, GSM POS ve TELEPOSMOBİL hizmetlerini tanıtacak. Yapı Kredi Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, Yapı Kredi ayrıca üniversite öğrencisi gençlere de destek veriyor. İlk 2 bin 500 üniversite öğrencisi ziyaretçi Yapı Kredi'nin davetlisi olarak fuara ücretsiz olarak katılabilecek.

<ı>Petrolde yükseliş sürüyor

PETROL İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) üyelerine ait 7 tür petrolden oluşan OPEC Sepetinin varil fiyatı son yükselişini sürdürüyor. OPEC Sekreterliği'nden yapılan açıklamaya göre sepetin çarşamba günü 31.70 dolara çıkan varil fiyatı, dün de 1 sentlik artış göstererek dün 31.71 dolar oldu. Böylece fiyat, kesintisiz olarak 14 işgünü boyunca OPEC'in belirlediği üst sınır olan varil başına 28 dolar sınırının üzerinde gerçekleşti. OPEC, üretimde yeni bir artış yapmak için, fiyatın 20 işgünü boyunca kesintisiz olarak 28 doların üzerinde oluşmasını şart koşuyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle