GeriEkonomi Kısa kısa...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısa kısa...

Akbank'a rekor sendikasyon

AKBANK uluslarası piyasalardan 400 milyon dolar sendikasyon kredisi sağladı. Londra'da imzalan ve ihracat finansmanında kullanılacak sendikasyon kredisinin faizi ise libor artı 0.50 olarak belirlendi. Akbank bu sendikasyon ile dış bonçlanma konusunda yeni bir rekor kırarak bir Türk bankasının sağladığı en yüksek tutarlı krediyi aldı. The Bank of Tokyo-Mitsubishi ve Deutsche Bank AG koordinasyonu altında gerçekleşen kredi 17 eş lider banka tarafından sağlanıyor.

Bankaların kredi hacmi genişledi

BANKALARIN toplam kredi hacminde 200 trilyon liraya yakın genişleme meydana geldi. Merkez Bankası verilerine göre, kredi stoku 2-9 Haziran haftasında 198.8 trilyon lira artarak 20 katrilyon 889.5 trilyon lira düzeyinde oluştu. Artışın büyük bölümü mevduat bankalarının kredilerinden kaynaklandı. Mevduat bankalarının kredileri 129 trilyon liralık artış göstererek 19 katrilyon 471.4 trilyon liraya çıktı. Türk Lirası krediler 109.7 trilyon lira artarak 12 katrilyon 575.7 trilyon, yabancı para kredileri 19.3 trilyon lira artarak 6 katrilyon 895.6 trilyon lira oldu. Banka gruplarına göre yapılan hesaplamada ise, özel bankaların kredileri 59.1 trilyonluk artışla 12 katrilyon 673.5 trilyon liraya, kamu bankalarının kredileri 86.7 trilyonluk artışla 6 katrilyon 93.6 trilyon liraya ulaştı, yabancı bankaların kredileri ise 16.8 trilyon lira azalarak 704.3 trilyon liraya indi.

Osmanlı’dan yeni web sitesi

OSMANLI Bankası, yeni finans portalını www.osmanlifinans.com adresinde hizmete açtı. Osmanlı Finans, tahvil, bono ve para piyasaları, borsa, döviz kurları, yatırım fonlarıyla ilgili bilgilerin yanı sıra, dünya ve Türkiye'den güncel haberler, yurtiçi ve yurtdışı piyasa verileri ile araştırma raporlarını biraraya getiriyor.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle