GeriEkonomi Kısa, kısa...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısa, kısa...

Zorlu Enerji'ye 472 bin ortak

DENİZBANK Genel Müdürü Hakan Ateş, Zorlu Enerji hisse senetlerinin halka arzında rekor sayıda yatırımcı talebiyle karşılaşıldığını bildirdi. Hakan Ateş, 17-18 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen Zorlu Enerji Elektrik Üretimi Otoprodüktör Grubu A.Ş.'nin halka arzında 472 bin 498 yatırımcının başvuruda bulunduğunu, 472 bin 474'ünün talebinin karşılandığını kaydetti. Ateş, Zorlu Enerji'nin halka arzının Türkiye'de gerçekleştirilen özelleştirme projeleri de dahil en çok yatırımcıya ulaşılan halka arz olduğunu söyledi. Ateş, halka arzdan 34 trilyon lira gelir elde etttiklerini de belirtti.

Koç Allianz'dan rekor büyüme

KOÇ Allianz Hayat, yılın ilk üç ayında prim üretiminde yüzde 136'ya varan büyümeyle, sektördeki ilk 15 sigorta şirketi içinde en fazla büyüyen şirket oldu. Koç Allianz Hayat Genel Müdürü Kemal Olgaç, yılın ilk üç ayında toplam prim üretimi 14.8 trilyon lira olan şirketin pazar payının da yüzde 11'e ulaştığını söyledi.

Hesap Uzmanları Kurulu 55 yaşında

MALİYE Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu, 55'inci kuruluş yılını kutluyor. Maliye Hesap Uzmanları Vakfı, bu amaçla 29 Mayıs Pazartesi günü ‘‘Son Ekonomik Politikalar ve Vergi’’ konulu bir panel düzenlendi. Ankara Sheraton Oteli'nde yapılacak panelin açış konuşmalarını Maliye Bakanı Sümer Oral, Devlet Bakanı Recep Önal ve Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu Başkanı Abdullah Aslan yapacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle