GeriEkonomi Kısa, kısa...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısa, kısa...

Hyundai Klima'dan kalite uyarısı

HYUNDAI klimaları Türkiye'de tanıtan Huntürk Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydoğan, sıcak yaz aylarının yaklaştığını belirterek, tüketicileri uyardı. Aydoğan, ‘‘Klima alırken enerji tasarrufuna, sessizliğine ve servis hizmetlerine çok dikkat etmek gerek’’ dedi. Aydoğan, 8 ayrı kalite belgesine sahip Hyundai klimaların, ABD ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın bir çok yerine ihrac edildiğini söyledi.

THY'de haziran zammı yüzde 4.1

TÜRK Hava Yolları (THY), iç hat bilet fiyatlarına 1 Haziran'dan geçerli olmak üzere ortalama yüzde 4.1 oranında zam yaptı. Zamla birlikte, İstanbul'dan Ankara ve İzmir'e uçuşlarlarda bilet fiyatı 45 milyon liradan 47 milyon liraya yükseltildi. İstanbul'dan Denizli, Edremit, Uşak, Isparta ve Konya'ya uçuşlar 39 milyon liradan 41 milyona; yine İstanbul'dan Kayseri, Samsun, Nevşehir, Sinop, Sivas, Tokat, ve Trabzon'a uçuşlar da 45 milyon 500 bin liradan 47 milyon liraya çıkarıldı. İstanbul'dan Ağrı, Adana, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Mardin, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kars, Malatya, Muş, Şanlıurfa, Siirt ve Van'a uçuş ücreti 49 milyon 500 bin liradan 51 milyon liraya çıkarıldı.

Anadolu Efes doğdu

ANADOLU Grubu biracılık şirketlerinde birleşme, yeni bir bira devini ortaya çıkaracak. Efes İçecek Grubu'ndan yapılan açıklamada, Erciyas Biracılık ve Malt Sanayii A.Ş., Ege Biracılık ve Malt Sanayii A.Ş., Güney Biracılıkve Malt Sanayii A.Ş. ve Anadolu Biracılık Malt ve Gıda Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulları tarafından imzalanan birleşme sözleşmesinin, SPK tarafından da onaylandığı hatırlatıldı.

Yeni şirketin ünvanı, Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayii A.Ş. (Anadolu Efes) olarak değiştirilecek.

Konut yerine hisse

KONUT Edindirme Yardımı (KEY) hesaplarının, hak sahiplerine Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GMYO) hisse senedi verilerek tasfiye edilmesine ilişkin kararın uygulama esasları belirlendi.

KEY Hesaplarının Tasfiyesine Dair KHK'nın Uygulanmasına İlişkin Karar, Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Başbakanlık tarafından yürütülecek karar uyarınca, KEY konusunda hak sahiplerinin tespiti, hesabın tasfiyesi amacıyla verilecek GMYO hisse senedi başvurusu ve teslimine ilişkin usul ve esaslar, Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) görüşü alınarak, Emlak Bankası'nın ilgili olduğu bakanlıkça çıkarılacak tebliğ ile belirlenecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle