Kısa kısa...

Hürriyet Haber
10.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

Hazine % 32 ile borçlandı

HAZİNE Müsteşarlığı dün Piyasa Yapıcılığı Sistemi ile ilk kez düzenlediği 15 ay vadeli tahvil ihalesinde 572 trilyon liralık satış gerçekleştirdi. Toplam 3 katrilyon 444 trilyon 900 milyar liralık teklif gelen ihalede ortalama bileşik faiz yüzde 32.05 oldu. 5 Nisan 2000 tarihinde satışı yapılan 16 ay vadeli tahvillerin yeniden ihracı olarak gerçekleştirilen dünkü ihaleye gelen 3 katrilyon 444 trilyon liralık tekliflerde en düşük basit faiz yüzde 33, en yüksek basit faizse yüzde 33.64 düzeyindeydi. İhaledeki ortalama basit faiz yüzde 33.43 olarak gerçekleşti. Bileşik faiz oranları ise en düşük yüzde 31.65, en yüksek yüzde 32.24 ve ortalama yüzde 32.05 oldu. Hazine'nin en son 18 Nisan 2000 tarihinde gerçekleştirdiği 14 ay vadeli tahvil ihalesinde, yıllık ortalama bileşik faiz yüzde 32.18 oranında kalmıştı.

Sezginler'e 151 bin kişi ortak oldu

SEZGİNLER Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin 4-5 Mayıs tarihlerinde Global Menkul Değerler A.Ş. liderliğinde gerçekleştirilen halka arz neticesinde şirkete 151 bin 780 yeni bireysel ve kurumsal yatırımcı ortak oldu. Halka arzda yurtiçi bireysel yatırımcılara tahsis edilen 241 bin lot hisseye karşılık 935 bin 416 lot, yurtiçi kurumsal yatırımcılara yapılan 48 bin tahsisata karşılık ise 200 bin 540 lot talep geldi.

Bayındır Medya Ofis'te

BAYINDIR Grubu, basın ve halkla ilişkiler konusunda danışmanlık hizmetleri için Yönetim Kurulu Başkanlığını Tülin Dinçeli Pir'in yaptığı Medya Ofis A.Ş. ile çalışma kararı aldı. Yapılan açıklamada, Pir yönetimindeki Medya Ofis'in Bayındır Holding'in bundan sonraki basın ve halkla ilişkileri faaliyetlerini sürdüreceği belirtildi.

Eutelsat dijital uydu servisi başlattı

DÜNYANIN en büyük uydu operatörleri arasında yer alan Fransız Eutelsat, 15 uydudan oluşan filosuyla Türkiye'deki ulusal ve uluslararası yayıncıların TV, radyo ve internet hizmetlerini yaygınlaştırabilecekleri dijital uydu servisleri sunmaya başladı. Türkiye'deki hizmetlerini dün bir basın toplantısı düzenleyerek tanıtan Eutelsat Başkanı Giuliano Berrata, ‘‘Eutelsat olarak yaptırdığımız araştırmalarda, Türkiye'deki kablo ve uydu televizyon sektörünün Avrupa'daki en gelişmiş pazarlardan bir olduğunu tespit ettik. Türkiye dinamik bir piyasa ve ekonomisi ise patlama halinde’’ dedi. Ortakları arasında Türkiye'nin de bulunduğunu hatırlatan Berrata şunları söyledi: ‘‘Türk hükümeti ekstra bir yatırım yapmadan Türk yayıncıları ve iletişim şirketlerine yeni teknolojiler sunacağız. Bu teknolojilerin en önemli dijital uydu servisi. Bu servisle internete erişimi kolaylaştırıyoruz.’’

8 milyona dijital TV

TÜRKİYE'nin ilk dijital televizyon paketi DigiTurk, yayına başlıyor. DigiTurk, ayda 8 milyon liraya çok sayıda TV ve radyo kanalına evlere taşıyacak. DigiTurk Genel Müdürü Ertan Özerdem, yakında TRT'nin dört kanalını da yayın paketine ekleyeceklerini açıkladı. Özerdem, ‘‘KKTC, Arap ülkeleri ve Orta Asya Türk Cumhuriyetleri'ni de yayın ağına katacağız. DigiTürk yayınları Kuzey Afrika ülkelerinden de izlenebilecek’’ diye konuştu. DigiTurk'ün Standart ve Ekstra olarak adlandırılan iki yayın paketinde, Türk izleyicisinin ilk kez tanışacağı pekçok yerli ve yabancı kanalın yanısıra 9 yeni film kanalı da bulunuyor. Standart yayın paketi için aylık 5 milyon fiyat belirlendi. Standart pakete üye olanlar, birkaç ay süreyle Ekstra paketi ücretsiz olarak izleyebilecekler. DigiTurk'e üye olmak için bir defaya mahsus 35 milyon ödenmesi gerekiyor. Yayınları izleyebilmeyi sağlayan DigiKutu için de aylık 3 milyon kira ödeniyor.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı