GeriEkonomi Kısa kısa...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısa kısa...

Cıngıllı: 7 bankayla 7.5 milyar doları bulduk

CINGILLI Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halit Cıngıllıoğlu, bünyelerindeki yedi bankanın 1999 yılında aktif büyüklüğünün 7.5 milyar dolara, özsermayesinin de 1 milyar dolara ulaştığını bildirdi. Cıngıllıoğlu, ana faaliyet konusu finans olan grubun, bünyesindeki bankalar ile Avrupa'dan Orta Asya'ya kadar geniş bir coğrafyaya yayılarak, dünyadaki konumunu güçlendirdiğini belirtti.

İş Bankası'na rekor sermaye artırım izni

SPK, İş Bankası'nın rekor sermaye tavanına izin verdi. İş Bankası'nın sermaye tavanını 650 trilyon liradan 1 katrilyon 500 trilyon liraya çıkarmak için yaptığı başvuru Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından kayda alındı. Sermayesi 279 trilyon 399 milyar lira düzeyinde bulunan banka, bu yıl 83 trilyon 837 milyar liralık bedelli, 194 trilyon 764 milyarlık bedelsiz, gelecek yıl 167 trilyon 417 milyarlık bedelli, 314 trilyon 583 milyarlık bedelsiz, 2002 yılında da 294 trilyon 202 milyarlık bedelli, 165 trilyon 798 milyar liralık bedelsiz artırım öngörüyor. 14 ortaklığın daha sermaye tavanlarını artırma başvuruları uygun görüldü.

Ekmekçioğlu Factoring Derneği Başkanı

FACTORİNG Derneği Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz günlerde yapıldı. Derneğin Yönetim Kurulu Üyeliklerine Yapı Kredi Faktoring Genel Müdürü Rengin Ekmekçioğlu, Dış Factoring Genel Müdürü Necmi Bozantı, Pamuk Faktoring Genel Müdürü Belkıs Alpergun, Yaşar Factoring Genel Müdürü Yüce Uyanık ve Optima Factoring Genel Müdürü Halit Özsoy seçildi. Factoring Derneği Genel Başkanlığı'na ise Rengin Ekmekçioğlu getirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle