GeriEkonomi Kısa, kısa...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısa, kısa...

Eximbank tahvil satacak

TÜRK Eximbank, 250 milyon dolarlık 5 yıl vadeli tahvil ihracı için, ABN Amro ve Merrıll Lynch'ye yetki verdi. Eximbank yetkilileri, tahvillerden elde edilecek para, ihracatın ve proje işlerinin finansmanında kullanılacağını belirti. Yetkililer, ihracın şubat ayı bitmeden, muhtemelen 20'si civarında gerçekleştirileceğini belirtirken, tahvillerin fiyatının belli olmadığını, ihraç tarihinde fiyatın kesinleşeceğini vurguladılar.

Kodal GYODR Başkanı

Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı Derneği'nin (GYODER) yeni yönetimi belli oldu. Derneğin ilk genel kurulunun ardından yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı'nda, Başkanlığa kurucu Başkan Hakan Kodal getirildi. Başkan Yardımcılığı'na Nurhan Azizoğlu seçilirken, Işık Gökkaya sayman, Türkövün Koç ile Çağatay Baydar Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapacaklar. Denetim Kurulu ise Sinan Solok, Melih Anık ve Haluk Sur'dan oluştu.

ÖFK: 10 milyar dolar atıl duruyor

ÖZEL Finans Kurumları (ÖFK) Derneği ve Asya Finans Genel Müdürü Murat Ulus, hükümet ve ilgili kuruluşların desteğiyle, atıl rezervlerin 5-10 milyar dolarlık kısmını Türkiye ekonomisine kazandırabileceklerini bildirdi. Ulus, 2000'li yıllarda, kaynak noktasında ÖFK'lar açısından olumlu gelişmeler beklediklerini de anlattı. Murat Ulus, A.A muhabirinin konuya ilişkin sorularını yanıtlarken, ‘‘düşük kar payı dağıtıyor’’ gerekçesiyle şu ana kadar kendilerine gelmeyen kaynakların, yeni oluşan ekonomik koşullarda ÖFK'lara yöneleceğini düşündüğünü belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle