GeriEkonomi Kısa kısa...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısa kısa...

Moskova’dan selülit doktoru geliyor

MOSKOVA'da akapunktur ve masaj konularında üniversitelerde ders veren Dr. Igor Verbitshkiy 10 gün sürecek seminerler için Türkiye'ye geliyor. 7-17 Şubat tarihleri arasında Kalamış'taki Sündüs Doğal Sağlık Merkezi'nde seminer verecek olan Rus Doktor Verbitshkiy, burada selülitleri masaj yöntemleriyle ortadan kaldırmayı anlatacak. Seminerler hergün 09.30 ile l7.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

500 korsan fırın var

FIRINCILAR Odası Başkanı Fahri Özer, sağlıksız koşullarda üretim yapan korsan fırınların denetlenmediğini belirterek, ‘‘İstanbul’da 2 bin 500 ruhsatlı fırına karşın 300-500 arasında ruhsatsız fırın var’’ dedi. Özer, maliye kaydı bulunmayan ruhsatsız fırınların vergi vermediklerini de ekledi: ‘‘Sağlıksız koşullarda üretim yapıyorlar. Sigortasız işçi çalıştırıyorlar. Kanunlara uyan, vergisini veren ve sigortalı işçi çalıştıran ruhsatlı fırınlar karşısında haksız rekabete yol açıyorlar. O zaman biz de korsan olarak çalışalım. Hiç olmazsa halka daha ucuz ekmek yediririz.’’ Bu fırınlara karşı ilçe kaymakamlarının da yaptırım gücü bulunmadığını belirten Özer, mühürlenen fırının 5 dakika sonra tekrar mührü sökülerek faaliyete başladığını söyledi. Gelecek hafta içinde Sağlık Bakanı Osman Durmuş, Tarım ve Köyişleri Bakanı Yusuf Gökalp ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan’dan randevu alarak sorunlarını anlatacaklarını ve çözüm bulmalarını isteyeceğini vurguladı.

Darüşşafaka Spor Kulübü halka açık

DARÜŞŞAFAKA Lisesi'nin Maslak'taki spor tesisleri Darüşşafaka Çetin Berkmen, Wall Street City Club adıyla sunduğu hizmetlerini çeşitlendiriyor. İsteyenlerin üye olabildiği kulüpte iki kapalı yumuşak zeminli tenis kortu, iki squash salonu, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, kapalı basket sahası, jimnastik salonu, sauna, jakuzi, solaryum bulunuyor.

Gima’nın yeni mağazası açıldı

FİBA Holding'in market zincirlerinden Gima, Türkiye genelinde 61'inci, İstanbul'daki 11'inci mağazasını 1 Şubat'ta Acıbadem'de açtı. Tek kat, 2 bin 500 metrekare satış alanı üzerine kurulan Gima Acıbadem Mağazası'nda meyve-sebze, kuruyemiş, fırın, balık, şarküteri ve et bölümlerinden oluşan hizmet reyonları var. Mağazada 1-29 Şubat tarihleri arasında 50 milyonun üzerinde alışveriş yapan ilk yüz kişiye çekilişsiz olarak Tefal'den armağanlar verilecek.

Swissotel’de İsviçre dağ evi

SWİSSOTEL'in içinde bulunan İsviçre lokantası Swiss Chalet, İsviçre mutfak kültürüne özgü lezzetler sunuyor. Lokanta, Alp Dağları'na özgü 100 yıllık bir dağ kulübesi olarak tasarlandı. Kahve değirmeni, kayak takımı, buğday öğütücüsü ve büyük tahta çatallar gibi aksesuarlarla süslendi. Çalışanlar da orijinal İsviçre kıyafetleri giyiyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle