Kısa, kısa...

Hürriyet Haber
21.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

SPK'dan iki yeni düzenleme

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 'yüksek enflasyon dönemlerinde mali tabloların düzeltilmesine ilişkin ilke ve kurallar hakkındaki tebliğ' ile 'sermaye piyasasında konsolide mali tablolara ilişkin ilke ve kurallar hakkındaki tebliğ'in hazırlandığını bildirdi. SPK Başkanı Muhsin Mengütürk yaptığı açıklamada, yüksek enflasyonun sözkonusu olduğu dönemlerde, değer kaybeden para birimine göre sunulan faaliyet sonuçları ve finansal durumun gerçeği yansıtmadığını ve işletmenin faaliyetleri hakkında yanlış izlenim edinilebildiğini söyledi.

Sevgi bankalarla anlaştı

Önemli bir finansman darboğazı içinde bulunan Sevgi Özel Sağlık Hizmetleri, Ankara Büklüm Sokak'ta bir kaç ay önce açtığı hastanenin kirasını zamanında ödeyemeyince, mahkeme binayı tahliye etmesini kararlaştırdı. Sevgi Özel sağlık Hizmetleri'nden İMKB'ye gönderilen açıklamada, hastane binasının sahibi olan Dedeman Holding'in kira alacakları için özel takip yoluyla icraya başvurduğu, yasal 30 günlük süre içinde kira borcunun ödenememesi nedeniyle İcra Hakimliği'nin hastane binasının tahliyesine karar vediği, bu kararın Yargıtay tarafından da onaylanarak yürürlüğe girdiği bildirildi.

YKY'dan yatırımcıya özel hat

Yapı Kredi Yatırım (YKY), müşterilerine verdiği hizmeti artırma kapsamında ‘‘280 Çift Sıfır 77’’numaralı özel bir hattı hizmete açtı. Özel hat, haftanın 7 günü 24 saat yatırımcıların hizmetinde olacak. Yapı Kredi'den yapılan açıklamada, yatırımcıların ihtiyaç duydukları tüm bilgileri elde edebilecekleri şekilde tasarlanan hattı arayan yatırımcılar, ‘‘portföy içerik bilgileri, menkul kıymet fiyatları, faksla bilgi isteme ve günlük yatırım önerileri’’ gibi hizmetlerden yararlanabilecekler.Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı