GeriEkonomi Kısa, kısa...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısa, kısa...

Osmanlı, en iyi internet bankası

Osmanlı Bankası, bağımsız yayın kuruluşu Online Banking Report'un, aralarında ABN Amro Bank, Credit Lyonnais, Credit Suisse, Deutscha Bank ve Societe Generale gibi 86 bankanın bulunduğu ‘‘Dünyanın En iyi İnternet Bankaları’’ kategorisine girmeye hak kazanan ilk Türk bankası oldu. ‘www.osmanlibankasi.com.tr’ adresinde bir yıldır faaliyette bulunan Osmanlı Bankası, ınternet şubesi aracılığıyla, bireysel ve kurumsal bankacılık işlemlerin yanısıra, bilgi izleme işlemleri de yapabiliyor.

Demir Leasing'e yeni müdür

Cıngıllı Holding bünyesinde yer alan Leasing şirketleri yönetim kurulu başkanı vekilliği görevine Demir Leasing Genel Müdürülüğü'nü yürüten Emel Çabukçuoğlu atandı. Çabukçuoğlu'ndan boşalan göreve ise Mart 1998 tarihinden bu yana aynı şirkette kredi ve pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalışan Hülya Sivaslıgil atandı. Bankacılığa 1989 yılında Interbank'ta stajyer olarak başlayan Sivaslıgil, uzun yıllar çalıştığı Tekstilbank'ta son olarak şube müdürü görevinde iken geçtiğimiz yıl Demir Leasing'e katılmıştı.

Finansbank, Bahreyn'e açıldı

Uluslararası Banka ağını genişletmeye başlayan yaygınlaşan Finansbank, Bahreyn'de bir şube açtı. Böylece Hüsnü Özyeğin'in Finansbank'ı, 14 Temmuz 1999 tarihinde hizmete giren Bahreyn Şubesi ile birlikte toplam 6 ülkede hizmet vermeye başladı. Finansbank, Bahreyn'nin yanısıra Almanya, Hollanda, İsviçre, Fransa ve Rusya'daki bankalarıyla uluslararası bankacılık alanında hizmet veriyor.

Çarşı Kipa açılıyor

Boyner Holding'in bünyesinde yeralan Çarşı mağazaları, üçüncü büyük mağazasını İzmir'de açıyor. Kipa Kitle Pazarlama Ticaret ve Gıda Sanayi'nin Çiğli'deki hipermarket kompleksi içinde yer alan Kipa Alışveriş Merkezi'nde açılacak Çarşı'nın Ekim ayında hizmete girmesi planlanıyor. Çarşı mağazasının açılışına ilişkin protokol, Kipa A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şinasi Ertan, Genel Müdürü Yılmaz Attila, Çarşı Mağazaları Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner ve Genel Müdürü Selim Yekta Işık tarafından imzalandı.

Boru Nakliyat Bortrans birleşti

Grup içi şirket birleşmelerine, Borusan Topluluğu da katıldı. İMKB'ye yapılan açıklamaya göre, Boru Nakliyat ve Ticaret, yüzde 80 oranında ortağı olduğu Borusan Grubu şirketlerinden Bortrans Denizcilik ve Turizm Hizmetleri ile aktif ve pasifin devralınması suretiyle birleşti. Bu kapsamda. Boru Nakliyat'ın aktif toplamı 3.2 trilyon liraya, özkaynakları 2.3 trilyon liraya yükselirken, 16 Temmuz'da yapılan Olağanüstü Genel Kurul'da şirketin sermayesi 1 trilyon liradan 1 trilyon 35 milyar liraya çıkarılması kararı alındı. İstikbal Ticaret de 16 Temmuz'da yapılan Genel Kurul'da, şirket unvanını Borusan İstikbal Ticaret olarak değiştirdi.

Dünyanın en iyi reklamı Lowe'den

Cannes'da yapılan Uluslararası Reklam Festivali'nde ‘‘Dünyanın en iyi reklamı ödülü’’nü Lowe Ajans kazandı. Küresel reklam dünyasının en genç network'ü olan ve Türkiye'de Lowe Adam Reklam Ajansı ile temsil edilen Lowe Ajans, Cannes Uluslararası Reklam Festivali'nden büyük ödülle çıktı. Bu ödülün yanısıra TV dalında ‘‘Büyük ödül’’ ve ‘‘Genç Siber Yaratıcıları Ödülü’’nü de alan Lowe network'ü ayrıca çeşitli kategorilerde kazandığı 4 altın aslan, 3 gümüş aslan, 11 bronz aslan ve 1 medya aslanı ile ödül sayısının toplam ciroya oranlamasında da birincilik elde etti. Bu kategoride, TBWA ikinci olurken, Saatchi & Saatchide üçüncülükle ödüllendirildi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle