Kısa kısa...

Hürriyet Haber
16.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

Doğuş'tan Volkswagen için finans şirketi

Doğuş Grubu ile Volkswagen Financial Services AG, Türkiye'de ortak bir tüketici finansman şirketi kurulması konusunda ön anlaşma sağladı. Garanti Bankası'ndan İMKB'ye gönderilen açıklamaya göre, 25 milyon mark (5.6 trilyon lira) sermaye ile kurulacak şirkete, Garanti Bankası yüzde 46 oranında hisse ile iştirak edecek. Kurulacak şirketin, Doğuş Grubu'nun temsilciliğini üstlendiği Volkswagen, Audi, Seat ve Skoda marka otomobil ve ticari araçların satışıyla ilgili olarak tüketici kredisi kullandırmayı amaçladığı kaydedilen açıklamada, kuruluş çalışmaları süren şirketin yıl sonuna kadar faaliyete geçmesinin planlandığı bildirildi.

Fonlarda yeni imkan

YATIRIM Fonu katılma belgesine yatırım yapmayı planlayan tasarruf sahipleri, yatırım fonu temel bilgilerine, günlük olarak İnternet sayfalarından ulaşabilecekler. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Muhsin Mengütürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kurul'un yatırım fonlarına ilişkin bilgi eksikliğini gidermek amacıyla bir süredir başlattığı çalışmaları tamamladığını açıkladı. Mengütürk, Yatırım Fonu katılma belgesine yatırım yapmayı planlayan tasarruf sahiplerinin doğru karar verebilmeleri için, bu kurumlarla ilgili temel bilgilere sahip olmaları gerektiğini bildirdi.

FinansInvest 35 şube hedefliyor

FİNANSBANK'ın banka ve yatırım kuruluşu FinansInvest halen Türkiye genelinde 24 olan şube sayısını yıl sonunda 35'e yükseltmeyi hedefliyor. 1998 yılı başında 4 olan şube ve acenta sayısını 1999 yılı başında 18'e yükselten FinansInvest, Mayıs ayı içerisinde Bodrum, Avcılar, Merter, Haziran ayında ise Adapazarı, Ankara siteler ve Sirkeci şubeleriniaçarak bu sayıyı 24'e yükselti.Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı