GeriEkonomi Kısa kısa
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısa kısa

Japonya'da işsizlik rekoru

Ekonomik durgunluk ve bunun yol açtığı yaygın işten çıkarmalar nedeniyle Japonya'da işsizliğin rekor düzeye ulaştığı bildirildi. Japonya Ekonomik Planlama Ajansı Başkanı Taiiçi Sakaiya, işsizlik oranının Şubat ayında yüzde 4.6'ya yükseldiğini belirterek, ‘‘durumun kaygı verici’’ olduğunu söyledi. Bu oran, düzenli istatistiklerin tutulmasından bu yana Japonya'da rastlanmamış şekilde, 3.13 milyon kişinin işsiz olduğu anlamına geliyor.

Bulgaristan ile enerji anlaşması

TÜRKİYE ile Bulgaristan arasında görüşmeleri yaklaşık 8 aydır devam eden ‘‘enerji ve altyapı alanlarında işbirliği anlaşması’’, dün başkent Sofya'da imzalandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Prof. Dr. Ziya Aktaş ile Bulgaristan Enerji Kurumu Başkanı İvan Şilaşki tarafından 11 saat süren görüşmelerin sonunda imzalanan çerçeve anlaşmasına göre, Türkiye, Bulgaristan'dan 2008 yılına kadar yılda ortalama 4 milyar kilowat-saat olmak üzere toplam 33.7 milyar kilowat-saat elektrik alacak.

Amerika'ya silah satıyoruz

ABD'li bir şirket Trabzon Silah Sanayi A.Ş'den (TİSAŞ) tabanca almak için başvuruda bulundu. TİSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Mengüç, ABD'li şirketin İsrail'de yayınlanan bir katalogda ürettikleri Fatih-13 veKanuni-16 adlı silahlarını gördüğünü belirterek, şirketin kendilerine faks çekerek başvuruda bulunduğunu söyledi. Mengüç, şirketin Fatih-13 ve Kanuni-16'dan da 10'ar bin adet olmak üzere toplam 20 bin tabanca talebinde bulunduğunu bildirdi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle