GeriEkonomi Kısa kısa...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısa kısa...

Bosch'tan ultra küçük modeller

Bosch, küçük cep telefonu modeli GSM 908 veya diğer modeli Bosch GSM-608'in Sevgililer Günü'nde sevdiğine her an ulaşabilmek isteyenlerin beğenisine sunuyor. 99 gram ağırlığındaki dünyanın en küçük ve en hafif cep telefonlarından olan GSM 908'in kapağını açmadan konuşmak mümkün. GSM 608 ise 169 gram ağırlığında ve üç fonksiyon tuşuyla tüm işlemleri yapıyor.

Ekonomik kriz telsiz sektörüne yaradı

Ekonomik kriz nedeniyle cep telefonu faturalarından tasarruf etmek isteyen şirketler telsizle iletişim kurmaya yöneliyor. Türkiye'de 1995 yılından beri telsiz sistemleri sağlayan Motorola'nın ortak olduğu Setkomnet'in geçtiğimiz kasım ve aralık aylarında telsiz network abone sayısını yüzde 45 artırdığı bildirildi. Setkomnet Genel Müdürü Adil Müftüoğlu, bu konuda şunları söyledi: ‘‘Ekonomik kriz nedeniyle tasarrufa giden firmalar iletişim için cep telefonu yerine telsizi tercih etmeye başladı. Cep telefonunun günde 10 dakikalık konuşma şartıyla aylık faturası 70-80 dolar arasında değişirken, telsizin aylık faturası sınırsız konuşma şartıyla 32-36 dolar arasında.’’

Medline'dan aile hekimliği önerisi

Medline Mobil Sağlık Hizmetleri tarafından, sağlık ve sigorta sektörüne yönelik olarak düzenlenen seminer Çırağan Sarayı'nda yapıldı. Sigorta şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin de katıldığı seminerde konuşan Medline Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İbrahim Kurt, ‘‘Aile Hekimliği’’nin sigortalıya en uygun hizmeti sağlayan bir model olduğunu söyledi. Seminerde, ABD'deki Aile Hekimliği uygulamaları ve sigortalıların aldıkları hizmetlerle, Türkiye'de yapılması gereken Aile Hekimliği uygulaması ele alındı.

KVK Mobil Telefon bayileri toplandı

Çukurova Grubu şirketlerinden KVK Mobil Telefon'un 250 bayisi 1999 yılı stratejilerini belirlemek üzere Kumburgaz Princess Hotel'de biraraay geldi. Toplantıya, KVK'nın ortaklarından Mehmet Emin Karamehmet, Yönetim Kurulu Başkanı Murat Vargı ve Halk Sigorta Genel Müdürü Erhan Dumanlı'nın yanısıra, KVK'nın distribütörlüğünü yaptığı cep telefonu firmaları da katıldılar.

Coca-Cola markalı giysiler geliyor

Dünya'nın en büyük soğuk içecek şirketi Coca-Cola'nın kadın-erkek ve çocuklar için ürettiği günlük giysi ve yün örgüsü kazakların ABD'deki ünlü mağazalarında satış rekoru kıracağı sanılıyor. Atlanta'daki basın sözcüsü Bob Bertini, Coca-Cola giysilerinin çok kolay ve rahat giysiler olduğunu belirterek şunları söyledi: ‘‘Gelişen pazarlarda derinleşen krize karşın Coca-Cola giysilerinin üretimi etkilenmedi. Coca-Cola tüketicisinin giysilere özel ilgisi var. Giysiler, ilk olarak İngiltere ve ABD daha sonrada bazı önemli pazarlarda satışa sunulacaktır.’’ Coca-Cola geçen yıl güneş gözlüğü, şapka gibi ‘düşük markalı’ giysilerden bibloya kadar yaklaşık 10 bin ürünün üretimi için lisans dağıttı.

İstanbul Belediyesi trilyonluk arsa satıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Gaziosmanpaşa ilçesindeki 75 bin 200 metrekare alanlı arsayı, 6 trilyon 768 milyar lira muhammen bedelle satışa çıkardı. Konuya ilişkin duyuru Resmi Gazete'de yayımlandı. Duyuruya göre, Gaziosmanpaşa ilçesi, Karadeniz Mahallesi Eski Edirne asfaltındaki arsanın geçici teminatı ise 203 milyar 40 milyon lira olarak belirlendi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle