GeriEkonomi Kısa kısa...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısa kısa...

MESS'ten işçilerine ‘Sağlık kılavuzu’

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), bu yıl üyelerine ve dostlarına yeni yıl armağanı olarak ‘‘Ailenizin Sağlık Kılavuzu’’ adıyla özel bir kitap hazırladı. 120 bin adet basılan kitabın 110 bini üye işçilere, kalanı da MESS adına yeni yıl hediyesi olarak ilgili kişi ve kurumlara gönderildi. Dr. Michail B. Jacobs ve Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden oluşan bir grup tarafından hazırlanan ‘‘Ailenizin Sağlık Klavuzu’’ isimli kitapta, 100 yaygın sağlık şikâyeti ve kişilerin kendi başlarına yapabilecekleri ile 20 önemli hastalığın temel özellikleri anlatılıyor.

45 saniyede şişen hava yatağı

Amerikan Aero Color'un ürettiği Aero hava yatakları Türkiye'de de satışa sunuldu. Aero Color'un Türkiye Distribütörü Kanca Ev Aletleri tarafından ithal edilen Aero hava yatakları 45 saniyede kullanılır hale gelebiliyor. Dört kilogram ağırlığındaki hava yatağı, yer problemi olan evlerde, kapalı mekanlarda, ofislerde, yazlıklarda ve kamp gibi mekanlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Pamuklu yatak örtüsü, kompresörü ve şarj cihazıyla birlikte satılan hava yatağı 200 kilogram ağırlığı taşıyabiliyor.

Frans Maas ve Ekol işbirliği

Uluslararası taşımacılık ve lojistik hizmetler sektöründe faaliyet gösteren Ekol, dünya devlerinden Frans Maas ile işbirliği yaptı. Hollanda'da 1890 yılında kurulan Frans Maas, kraliyet ailesinin çok az sayıda ticari kuruluşa verdiği Royal ünvanına sahip. Frans Maas, dünya çapında oluşturduğu kara, hava, deniz taşıma ve lojistik hizmet ağıyla çok uluslu dev firmalar arasında yer alıyor.

Zorlu'nun Korteks'i kapasite artırdı

Zorlu Holding'e bağlı Korteks iplik üretim kapasitesini 80 tondan 500 tona çıkardı. Dünyanın en büyük jakar dantel ve vual perdelik kumaş üreticisi Taç perde markasının yaratıcısı Korteks fabrikaları kapasite artırımı için 450 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Bursa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Korteks bu yıl sonunda polyester dokuma kapasitesini de yıllık 147 bin tona, yıllık bez dokuma üretimini de 190 milyon metre kareye çıkardı.

Huzur çalışanına tiyatrolu eğitim

Huzur mağazaları, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla çalışanlarını ‘‘tiyatro’’ aracılığıyla eğitiyor. Bu eğitimlerde çalışanlar, müşterilere nasıl davranmaları gerektiğini tiyatro oyunu aracılığıyla uygulamalı olarak görüyorlar. Çalışanların içinde yer aldığı bu minik oyunlar, daha sonra mağazalarda video aracılığıyla da gösteriliyor. Huzur yetkilileri, eğitimlerin 1999 yılı içinde de sürdürüleceğini belirtiyorlar.

LCW'den bayanlara spor koleksiyon

Spor ve genç giyim markası LCW, sonbahar/kış koleksiyonunda sportif ve feminen çizgileri birleştirdi. Günlük yaşamın hemen her alanında rahatlıkla giyilebilecek tarzda seçenekler sunan LCW Girl koleksiyonunda lycralı pantolon ve tişörtlerin yanısıra genç çizgilerden oluşan trikolar da yer alıyor. LCW'nin koleksiyonunda ağırlıklı olarak bej, kahve ve yeşil gibi naturel tonlarla birlikte mavi ve oranj renkler göze çarpıyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle