GeriEkonomi Kısa kısa...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısa kısa...

Arçelik Saatchi ile anlaştı

Arçelik, Saatchi & Saatchi reklam ajansı ile çalışma kararı aldı. Arçelik, Haziran ayında başlattığı ve beş reklam ajansının katıldığı reklam konkuru sonucunda Saatchi & Saatchi ile çalışma kararı aldığını açıkladı. Konkur sonucu Saatchi & Saatchi'nin Arçelik markasına kurumsal, beyaz ve kahverengi eşya ile küçük ev aletleri ürünlerinde reklam hizmeti vereceği belirtildi.

İAB'da seans saatleri değişti

İstanbul Altın Borsası'nda (İAB) Fiziki Piyasa ikinci seans saatleri, 21 Eylül Pazartesi gününden itibaren değiştirilecek. İAB Başkanı Serdar Çıtak, yaptığı yazılı açıklamada, seans ve takas işlemlerinin daha verimli yürütülebilmesi için 14.00-16.00 olarak uygulanan Fiziki Piyasa ikinci seans saatinin 15.00-16.30 olarak değiştirildiğini açıkladı. Çıtak, Pazartesi gününden geçerli olacak seans saatlerindeki değişiklikle, ABD'deki Vadeli Altın Piyasası'nın faaliyet gösterdiği COMEX Borsası'nın Türkiye saati itibarıyla seans açılış anı olan 15.20 ve ülkemizdeki Bankalararası Döviz Piyasası'nın da ertesi gün valörlü döviz fiyatlarının belirlenme saati olan 15.00 ile paralel bir seans düzenlenmesine gidildiğini belirtti.

Uludağ halka açılmaktan vazgeçti

Uludağ gazozlarının üreticisi olan Erbak Uludağ Meşrubat ve Gıda Sanayi halka açılmaktan vazgeçti. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), şirketin halka açılma başvurusunu kendi isteği üzerine işlemden kaldırdı. Uludağ, İMKB'de hisse senedi fiyatlarının büyük bir hızla gerilemesi ve sermaye piyasasında yaşanan sorunlar yüzünden hisse senetlerine yeterince talep bulamayacağı kaygısıyla halka açılmaktan vazgeçti.

Alfa'dan iki yeni fon

Borsa aracı kurumlarından Alfa Menkul Değerler, yeni yatırım fonu Alfa B Tipi Likit Fonu 16 Eylül tarihinden itibaren satışa sundu. Alfa ayrıca, aynı tarihten itibaren Alfa'nın dolaşımda olan B Tipi Değişken Fonu'nun sermayesini 500 milyar liradan 1 trilyon liraya çıkartarak yeni katılma belgelerini de satışa sundu.Yorumları Göster
Yorumları Gizle