GeriEkonomi Kilimci, Merkez Bankası’ndan istifa etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kilimci, Merkez Bankası’ndan istifa etti

Kilimci, Merkez Bankası’ndan istifa etti

MERKEZ Bankası Başkan Yardımcısı Erkan Kilimci görevinden istifa etti. Daha önce Piyasalar Genel Müdürü olan 2016 yılında da başkan yardımcılığına atanan Kilimci, Kalkınma Bankası’nda yönetim kurulu üyeliğine getirildi.

Boğaziçi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun olan Kilimci, çalışma hayatına Pamukbank Teftiş Kurulu’nda başladı. Banka ve sermaye piyasası kurumlarında görev alan Kilimci, Erste Securities İstanbul Menkul Değerler’de genel müdürlük yaptı. 17 Haziran 2013 tarihinde Merkez Bankası Piyasalar Genel Müdürlüğü görevine atandı. Murat Çetinkaya’nın 20 Nisan 2016 tarihinde başkanı olmasından sonra 12 Mayıs 2016 tarihinde başkan yardımcılığına geldi. 

Erkan Kilimci, Kalkınma Bankası yönetim kurulu üyesi oldu. 29 Ağustos günü Kalkınma Bankası’nın genel kurulu yapıldı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan genel kurul tutanaklarına göre Kilimci genel kurulda yönetim kurulu üyeliğine getirildi.

BORSA İSTANBUL’DA GENEL KURUL

YÖNETİM Kurulu Başkanı Himmet Karadağ’ın Halkbank Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atanmasından sonra başkanlığı boş kalan Borsa İstanbul’da bugün genel kurul toplanıyor. Borsa İstanbul’un Olağan Genel Kurul toplantısı bugün saat 15.00’te, Borsa İstanbul’da yapılacak. Genel kurulda yeni yönetim kurulu başkanının da belirlenmesi bekleniyor.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle