GeriEkonomi Kiler POS’tan para uygulamasına başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kiler POS’tan para uygulamasına başladı

Türkiye’de POS’tan para çekme uygulamasını hayata geçiren ilk gıda perakende zinciri Kiler oldu.

Türkiye’nin en büyük yerli sermayeli gıda perakende zinciri Kiler, kasalarda yer alan POS cihazlarından para çekme uygulamasını hayata geçiren ilk gıda perakende zinciri oldu. Visa ve Kiler’in Eylül 2011’de başlattığı süreç Kasım ayından bu yana pilot olarak öncelikle İstanbul’daki tüm Kiler marketlerinde uygulanmaya konuldu.

İstanbul’da bulunan 51 mağazasıında geçtiğimiz ay hazırlıkları tamamlanarak süren uygulama ile Kiler müşterileri mağazada alışveriş yaptıkları sırada parasız kalmaktan korkmayacak. Sadece alışveriş yapmakla kalmayıp kasada bulunan POS cihazından 10 liradan 100 liraya kadar para çekebilecek.

Bu hafta sonu itibariyle Kiler’in Türkiye’deki tüm mağazalarına yayılacak sistem ile Türkiye’de gıda perakendesi alanında bir ilki gerçekleştirdiklerini dile getiren Kiler Genel Müdürü Nihat Özdemir şunları kaydetti: “Artık gelişen teknolojilerle birlikte marketlerimiz müşterilerine sadece alışveriş hizmeti değil, pek çok yan hizmeti de sağlıyor. Müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için başlattığımız bu uygulamayı destekleyecek yeni uygulamaları da önümüzdeki dönemde hayata geçireceğiz.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle