GeriEkonomi KESK'ten Sezer'e 'veto' faksı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KESK'ten Sezer'e 'veto' faksı


Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e, Kamu Görevlileri Sendika Yasası'nı veto etmesi talebiyle faks çektiler.

KESK'e bağlı Eğitim-Sen Ankara 1 No'lu şube önünde toplanan KESK üyeleri, ''Yasakçı yasa istemiyoruz'', ''Hükümet al yasanı başına çal'' sloganları atarak, Kızılay Postahanesi'ne yürüdüler.

KESK Ankara Şubeler Platform Dönem Sözcüsü Hasan Karakaya, burada yaptığı açıklamada, ''Hükümetin IMF'den kredi alabilmek için toplumun yararına olmayan yasalar çıkardığını'' savunarak, kamu çalışanları yasasının da ILO sözleşmeleri ile uluslararası anlaşmalardaki taahhütlere ters düştüğünü söyledi.

Grevli ve toplu iş sözleşmeli bir yasa istediklerini ifade eden Karakaya, ''Bu yasa bize dar gelir. Yine alanlarda haklarımızı isteriz. Grev ve toplu iş sözleşmesi talebinde bulunuruz. Biz, Sayın Cumhurbaşkanı'ndan toplumsal barış ve demokrasi için bu yasayı veto etmesini istiyoruz'' diye konuştu.

KESK'e bağlı sendikaların yöneticileri ve üyeleri açıklamanın ardından, Kamu Görevlileri Sendika Yasası'nın veto edilmesi taleplerini içeren faksları çekerek, olaysız dağıldılar. (Ankara/aa)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle