GeriEkonomi Kerkük'lü işadamları Denizli Valisini ziyaret etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kerkük'lü işadamları Denizli Valisini ziyaret etti

Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Denizli'nin özellikle özel sektör anlamında Türkiye'nin en güçlü illerinden bir tanesi olduğunu söyledi.

Denizlili işadamları ile görüşmelerde bulunmak üzere Irak'ın Kerkük şehrinden gelen Kerkük Ticaret Odası üyeleri, Vali Yavuz Erkmen'i makamında ziyaret etti.
Ziyarete, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, DSO Meclis Başkanı Mehmet Tosunoğlu, Kerkük Ticaret Odası Heyeti Başkanı Nevzat Avcı, heyet üyeleri Gülderen Kazancı, Sadettin Fatih, Abdülselam Kazım katıldı.

Vali Erkmen, ziyaretlerinden dolayı katılımcılara teşekkür ederek, “Değişik yerleri bilmek çok faydalı. Belki coğrafi konum itibari ile Adana, Hatay ve Gaziantep gibi illerimizi o taraftaki insanlar daha çok görüyor ama Türkiye'nin hemen hemen her tarafı birbirinden farklı özelliklere sahip. Denizli özellikle özel sektör anlamında Türkiye'nin en güçlü illerinden bir tanesi. Burada işadamları arkadaşlarımız çalışkan, müteşebbis, sürekli üretmeyi düşünen kişiler. Bundan dolayı da ihracat rakamları sürekli artan bir il” dedi.

DSO Başkanı Müjdat Keçeci de, daha önce Irak'a bir ziyarette bulunduklarını, özellikle Kerkük'e gittiklerinde hiç yabancılık çekmediklerini dile getirerek, “Her yerde tercüman kullanırdık ama burada kullanmadık. Bizimle aynı dili konuştular ve bizim heyecanımızı paylaştılar. Musul, Kerkük ve Erbil'de görüştüğümüz kişileri Denizli'ye davet ettik. Bunlar Antep'i, Adana'yı, Mersin'i biliyorlar ama Denizli'yi bilmiyorlar. Bundan sonra Denizli'yi yol edinecekler” şeklinde konuştu.
Keçeci, konuk işadamları ile bir dizi toplantı yapılacağını söyledi.

Kerkük Ticaret Odası Heyeti Başkanı Nevzat Avcı da, Denizli'de bulunmaktan dolayı çok memnun olduklarını söyleyerek, “Irak Türkmenleri Türkiye'den bir parça. İhsan Doğramacı, 'Türkiye bizim dayımızdır' derdi. Antep'le Urfa ve Hatay, sınır yakınlığı olduğu için oraları daha iyi biliyoruz” dedi.

Türkiye'nin çeşitli illeri ile ticari ilişkilerinin bulunduğunu anlatan Avcı, Denizli'de de ticari ilişkileri güçlendirmek istediklerini ifade etti.

Vali Yavuz Erkmen, ziyaretin anısına katılımcılara, Denizli ürünlerinden oluşan çeşitli hediyeler verdi.

Kerkük Ticaret Odası üyelerinin Denizlili sanayicilerle ikili görüşmelerde bulunacağı ve başta Organize Sanayi Bölgesi olmak üzere çeşitli firmaları ziyaret edeceği öğrenildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle