GeriEkonomi Kerimov: Sıra yedek parçada
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kerimov: Sıra yedek parçada

Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, Koç Holding ile ortaklaşa kurulan SamKocAuto JSC fabrikasının açılışının, Türkiye ve Özbekistan'ın ebedi dostluğunu gösterdiğini bildirdi.

Kerimov, fabrikanın açılışı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in de katıldığı törende taptığı konuşmada, törene kardeş Cumhurbaşkanı Demirel'in de katılmasının büyük önem taşıdığını ifade etti.

Fabrikanın kısa sürede tam kapasiteye ulaşacağı ve bölge devletlerinin araç ihtiyacını karşılayacağı inancını dile getiren Kerimov, Koç Topluluğu'nun da Özbekistan-Türkiye ticari ilişkilerini geliştirmede büyük katkısı bulunduğunu kaydetti.

Kerimov, bundan sonra yedek parça üretiminin gündemde olacağını, ardından gelecek yeni işyerleri kurulmasının da yine Türk kardeşleri ile ortaklaşa gerçekleştirileceği yönündeki inancını dile getirdi.

Özbekiskan Cumhurbaşkanı Kerimov, otomotiv fabrikasından sonra Koç Holding ile ortak leasing şirketi kurulacağını açıkladı.

Geçen yıl Türkiye'ye yaptığı ziyaret sırasında Eskişehir'deki üretim tesislerini gezdiğini ve çok etkilendiğini anlatan Kerimov, ziyaret sonrası ‘‘yaşasın Türk halkı, yaşasın Türk memleketi’’ dediğini aktardı.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle