GeriEkonomi Kentbank'tan hemşerilik kartı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kentbank'tan hemşerilik kartı

Giderek genişleyen kredi kartı uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Kentbank, ‘‘Kentli Kart’’ adıyla üzerinde kullanıcısının istediği ilin adı yazan özel kredi kartlarını piyasaya sürdü. Kentli Kart'ın tanıtım toplantısında konuşan Kentbank Genel Müdürü Cevdet Erkanlı; amaçlarının bir yandan Anadolu'nun kültür mirasını koruyup gelecek nesillere aktarmak, diğer yandan da kent kültürünün gelişimine katkıda bulunmak olduğunu söyledi. Bu nedenle her il için ayrı kart düzenlendiğini kaydeden Erkanlı, kentin adının ve o kentin simgesinin üzerinde bulunduğu bir kredi kartını müşterilerinin beğenisine sunduklarını belirtti.

Kartların üzerlerinde sadece il isimleri ve il simgelerini taşımayacağını kaydeden Erkanlı, ‘‘Ayrıca her kart hamiline, ilgili ilin tanıtım kitapçığını da vereceğiz’’dedi.

Kentli kartla birlikte bir çok ilin sportif aktivitelerine ve kültürel yaşamına katkıda bulunacaklarını belirten Erkanlı, tanesi 1 milyon liraya satılacak kartlardan elde edilecek gelirin, yüzde 25-30'unun değişik illerde sponsor olunan kurumlara verileceğini ifade etti.

KİMLERE SPONSOR?

Kentli Kart projesiyle değişik kentlerin kültür mirasını korumayı ve kentlerdeki aktivitelere destek olmayı amaçlayan Kentbank yöneticileri kart daha piyasaya çıkmadan bazı spor kulüpleri ve vakıflarla destek anlaşması imzaladılar. Kartların piyasaya çıkmasıyla birlikte, Elazığ Spor, Malatya Spor, Kahramanmaraş Spor ve Gaziantep Spor kart gelirlerinden yararlanacak. Kart gelirinin bir kısmıda Anıtkabir ve Dolmabahçe Sarayı'nın onarımında kullanılacak.Yorumları Göster
Yorumları Gizle