GeriEkonomi Kentbank yabancılarla evliliğe hazırlanıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kentbank yabancılarla evliliğe hazırlanıyor

SÜZER Grubu'na ait Kentbank yabancılarla evlilik hazırlığına başladı. Kentbank Genel Müdürü Veysel Bilen, yeni bankasında görevine başlamasından üç ay sonra düzenlediği basın toplantısında, ‘‘Kentbank'ı yabancı ile evlendirmek istiyorum’’ dedi.

1999 sonu itibariyle yüzde 113 oranında artışla 13.9 trilyon liralık net kár ettiklerini açıklayan Bilen, Kentbank'ın önümüzdeki üç yıl içinde Türkiye'nin ilk 10 bankası arasına girmeyi hedeflediğini söyledi.

İleri teknolojiyi nitelikli insan kaynağı ile birleştirerek 2000'lerde, en iyiler içinde olmak için hazırız diyen Bilen, şunları söyledi:

‘‘Bankacılık sektöründe rekabetin iyice artacağı yeni bir dönem başlıyor. Biz bu rekabette, en iyisini yapacağımız konusunda iddialıyız. Ayrıca sektörde önümüzdeki beş yıl içinde önemli birleşmeler olabilir. Bunlar, duruma göre bazen görücü usulü, bazen de anlaşarak olabilir. Bankaların yabancı evliliklere hazırlıklı olması lazım. Patronların da hazırlanması gerekir. Ben böyle hazırlığı kendime görev biliyorum. Benim için müşterinin, çalışanın ve patronun mutlululğu çok önemlidir. Kentbank'ı halka açmak beni yeterince tatmin etmez. Şirketi üç yıl içinde hem halka açıp hem de yabancı evliliğe hazır hale getirmek istiyoruz.’’

Bilen, bundan önceki bankası Toprakbank'tan ayrıldıktan sonra pek çok istifaların yaşanmasının eski patronunu biraz kırdığı yolundaki soruya, ‘‘Patronuyla el sıkışarak ayrılan ender yöneticilerdenim. Halis Ağa ne söylüyorsa haklıdır, benim hatamdır’’ karşılığını verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle