GeriEkonomi Kent’ten sonra gayrimenkule odaklandı, 6 projeye toplam 860 milyon dolar yatıracak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kent’ten sonra gayrimenkule odaklandı, 6 projeye toplam 860 milyon dolar yatıracak

Kent’ten sonra gayrimenkule odaklandı, 6 projeye toplam 860 milyon dolar yatıracak
refid:18138823 ilişkili resim dosyası

İstanbul’da ofis ve konut ve Hatay’da alışveriş merkezi olmak üzere toplam 6 proje üzerinde çalışan Tahincioğlu Holding’in iştiraki Tahincioğlu Gayrimenkul, bu projelerine 2014 yılına kadar toplam 860 milyon dolarlık yatırım yapacak. Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, “Hep Kent ile tanındık artık gayrimenkulde öne çıkmak istiyoruz” dedi.

KRAFT Food bünyesine giren Kent Gıda ile tanınan Tahincioğlu Holding, gayrimenkul yatırımlarına hız veriyor. İstanbul’da ofis ve konut ve Hatay’da alışveriş merkezi olmak üzere toplam 6 projenin hazırlığında olan holdingin iştiraki Tahincioğlu Gayrimenkul, bu projelerine 2014 yılına kadar toplam 860 milyon dolarlık yatırım yapacak. Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, “Holdingin amiral şirketi geçmişte Kent Gıda’ydı ve Kent,Kraft Food bünyesine girdi. Biz hep Kent ile tanındık ve bilinirlikte diğer sektörlerimiz onun gerisinde kaldı. Şimdi gayrimenkul sektöründe öne çıkma niyetindeyiz” dedi.

Tahincioğlu Gayrimenkul olarak bir çok gayrimenkul projesini hayata geçirdiklerini ve sektörde geçmişlerinin olduğunu vurgulayan Özcan Tahincioğlu, gündemlerinde ofis, alışveriş merkezi ve konut projelerinin olduğunu söyledi. Ticari gayrimenkul odaklı büyüyeceklerini belirten Tahincioğlu, İstanbul’da satılabilir-kiralanabilir alanı 140 bin metrekareyi bulan 3 ofis projesini anlattı. Tahincioğlu, şunları söyledi: “Göztepe’de 80-85 bin metrekare kapalı alanı olan yaklaşık 120 milyon dolar yatırım bedelli 35 katlı Nida Kule projemiz olacak. Palladium Alışveriş Merkezi’nin yanında Palladium Tower adında 220 milyon dolarlık ofis projemiz olacak. Ataşehir Finans Merkezi’nde aynı büyüklükte 200 milyon dolar yatırımlı ofis projesine de başlayacağız.”

Abdi İbrahim ortaklığı

Yatırımların finansmanında özkaynak ve kredi imkanlarını kullanmaya çalıştıklarını, bazı spesifik projelerde ortaklık yaptıklarını belirten Tahincioğlu, “Ataşehir Finans Merkezi’ndeki projemizde arsanın 3 sahibi var. Abdi İbrahim Gayrimenkul, Münir Özkök (Mar Yapı) ve Tahincioğlu olarak arsada ortağız. Ancak yatırımı biz gerçekleştiriyoruz. Soyak’la da İstanbul dışındaki projelerimizde ortaklığımız var” diye konuştu.

Konut ve AVM de olacak

İstanbul’daki konut yatırımları hakkında da bilgi veren Tahincioğlu, “Çengelköy’de 30 bin metrekare kapalı alanı olan yaklaşık 80 milyon dolarlık bir projemiz ve Seyrantepe’de de 90 milyon dolarlık projemiz olacak. Beşiktaş’ta da butik bir proje hazırlığımız var” dedi. Tahincioğlu, Hatay’ın Antakya ilçesinde de 40 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olacak alışveriş merkezi projesine başladıklarını dile getirerek, şu anda hedefledikleri tüm projeler için toplam 860 milyon dolarlık yatırım planlandığını söyledi.

Konutta seçici olacağız

TARIM, enerji, üretim, finans ve hizmet sektörlerinde olduklarını hatırlatan Özcan Tahincioğlu, grup olarak konutta seçici gitmek niyetinde olduklarını belirtti. Tahincioğlu, “Seri üretim anlamında büyük projelere ince eleyip sık dokuyarak bakıyoruz. Konut anlamında yatırımları kılı kırk yararak yapıyoruz, ticari gayrimenkule odaklanıyoruz” derken, grup içinde gayrimenkulün payının artmaya başladığını ancak hedeflerinde diğer sektörlerde de büyümek olduğunu söyledi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle