GeriEkonomi Kazancı kapanacak, 1 Mayıs ‘şenlik’ olacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kazancı kapanacak, 1 Mayıs ‘şenlik’ olacak

Kazancı kapanacak, 1 Mayıs ‘şenlik’ olacak
refid:14562011 ilişkili resim dosyası

İstanbul Valisi Muammer Güler, 1 Mayıs kutlamalarına yönelik alınan güvenlik ve ulaşım önlemlerini anlatırken “6 işçi ve memur konfederasyonu Taksim Meydanı’nda kutlama için ortak başvuruda bulundu.

Yasaya göre miting alanı olmamasına rağmen 32-33 yıldan beri ısrarla dile getirilen bu talebi, Hükümetten gelen konunun çözümü yönündeki talimat üzerine dikkate aldık” dedi.  Taksim Meydanı’nı, kutlama için tahsis ettiklerini vurgularken, “Taksim Meydanı, bir miting alanı olarak değil, bir şenlik kutlaması için tahsis edildi. 1 Mayıs’ın huzur ve güven içinde geçmesini istiyorum. 1 Mayıs’ta çevre illerden alınacak 3 bin 500 polis takviyesiyle, Emniyetimiz, bütün güçleriyle Taksim’de olacak. Huzur ve güven içinde geçmesini beklediğim bu 1 Mayıs, gelecek yıllar için önemli bir referans olacak.”
3 noktadan kontrollü geçiş
1 Mayıs kutlamaları için Taksim’in 1 Mayıs Cumartesi günü, 10.00-16.00 saatleri arasında tahsis edileceğini bildiren Vali Güler, kutlamalara katılan emekçilerin Dolmabahçe, Halaskargazi ve Şişhane tarafından üç ayrı koldan Taksim’e geleceklerini belirterek, güvenlik tedbirlerine ilişkin şu bilgileri verdi: “Divan Kavşağı’nda, Tarlabaşı’nda Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü ve Gümüşsuyu Hastanesi önünde oluşturacağımız kontrol noktalarından emekçileri alana kontrollü olarak alacağız. Bazı olumsuzlukların yaşanmaması için İstiklal Caddesi, Sıraselviler ve Kazancı Yokuşu’nu tümüyle giriş ve çıkışa kapatacağız. Tabii aynı günün akşamında iki maç var. Saat 20.00’de Kadıköy’de ve Olimpiyat Stadı’ndaki maçlar bunları etkilemeyecek.”

Hangi yollar trafiğe kapatılacak

YÜRÜYÜŞ kollarının başlayacağı Dolmabahçe, Şişli ve Şişhane’den itibaren Taksim, araç trafiğine kapatılacak. Metro, Mecidiyeköy’e kadar gelecek. Kabataş-Taksim arasında hizmet veren füniküler çalışmayacak. Bariyerli alan içine toplu ulaşım araçları giremeyecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle